Spadło, bo pewnie ktoś je strącił – stopą, dłonią czy co tam akurat miał w ruchu 😉 Dziś nieco luźniejszy wpis poświęcony alfabetowi erotycznemu. Może nie wszystkie te słowa nadają się do gry w Scrabble z rodzicami czy przy rozwiązywaniu krzyżówki z babcią, ale być może kiedyś ich znajomość przyda wam się w pewnych sytuacjach 🙂 Zapraszam do zapoznania się z nimi bliżej.

ASFIKSJOFILIA – to nic innego jak odczuwanie rozkoszy przez podduszanie lub bycie podduszanym. Aczkolwiek to znacznie coś ‘’głębszego’’ niż tylko złapanie za szyję podczas seksu. Żeby się zabawiać w ten sposób potrzeba zaufania, a także ostrożności. Więcej o Asfiksjofilii przeczytasz w moim starszym wpisie, w którym dość konkretnie rozwinęłam ten temat.

BONDAGE – to jedna z moich ulubionych zabaw zwana potocznie krępowaniem. We wpisie Bondage. Skrępowanie dla rozkoszy pisałam o gadżetach przydatnych podczas krępowania, a także o bezpieczeństwie w trakcie samej zabawy. To ciekawa forma przyjemności, aczkolwiek trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać, dlatego również odsyłam was do wpisu, który został w pełni poświęcony temu tematowi.

CUCKOLD – czyli inaczej zdrada kontrolowana. Na czym polega? Na daniu przyzwolenia swojej połówce na zdradę oraz czerpaniu przyjemności, satysfakcji z jego niewierności. W związkach to z reguły kobieta, nosząca miano Hot Wife czerpie nieograniczoną rozkosz, a jej mąż, nazywany także rogaczem, ma przyjemność z tego, że jest zdradzany. Często na jego oczach.

DEEPTHROAT – po prostu głębokie gardło. Pojęcie to nawiązuje do jednej z form seksualnych – seksu oralnego, podczas którego dochodzi do pieszczot penisa ustami w sposób bardziej dogłębny niż zazwyczaj.

EDGING – lubisz kontrolę? Dobrze się składa. Edging to kontrolowanie orgazmu, czyli odkładanie go w czasie. Co to daje? Ogromną przyjemność. Sam moment szczytowania pozwala również na głębsze doznanie rozkoszy. O tym przeczytasz więcej we wpisie: Edging. Orgazm na krawędzi.

FACESITTING – innymi słowy chodzi o siedzenie na fejsie, ale nie chodzi o portal społecznościowy 😉 Konkrety: kobieta ‘’siada’’ na twarzy leżącego na łóżku mężczyzny (oczywiście nie dosłownie, tak aby go nie przygnieść). Ten zaś ma okazję, aby odpowiednio dopieścić ją ustami i językiem. Może to również działaś w drugą stronę! Przyjemność zawsze powinna być dzielona na pół.

GANG BANG – zapewne większości dobrze znane określenie, nie tylko podsłyszane ale i podejrzane na stronach porno. To rodzaj seksu grupowego, gdzie jedna osoba, czy to kobieta czy mężczyzna, uprawia seks jednocześnie lub po kolei z kilkoma partnerami, którzy z kolei uprawiają seks tylko z nią.

HANDJOB – przyjemność bez penetracji, która polega na pieszczeniu dłonią penisa mężczyzny przez jego partnerkę. Ilość potocznych określeń na tą czynność jest długa jak napisy końcowe w wenezuelskiej telenoweli. Ja pozostaje przy robótkach ręcznych.

KAMASUTRA– również wielu osobom dobrze znane pojęcie. Kamasutra to jeden z obszerniejszych zbiorów pozycji seksualnych wraz z ilustracjami i opisami. Traktat indyjski, mający wznieść zbliżenie obu partnerów na wyższy poziom fizyczny i psychiczny.

LGBT – pod tym skrótowcem, poza czterema grupami osób (lesbijki, geje, osoby biseksualne oraz osoby transpłciowe) kryje się znacznie więcej. Dlatego często też dodaje się do niego „+” aby objąć całość spektrum tożsamości płciowych i odmiany seksualności. Dla mnie to przede wszystkim tolerancja, szacunek do innych i zrozumienie 🙂

ŁECHTACZKA – to niewielkich rozmiarów ‘’guziczek’’, który odgrywa ważną rolę podczas seksu czy masturbacji. Mianowicie umożliwia osiągnięcie orgazmu w sposób najprostszy. Jest najbardziej erogennym miejscem na ciele kobiety – choć zachęcam do zapoznania się z innymi strefami erogennymi.

MASTURBACJA – pięknie zwana samomiłością, czyli seks solo. Masturbacja to nie tylko zaspokojenie swoich potrzeb ale również poznanie swojego ciała i reakcji na dotyk, co przekłada się na przyjemność osiąganą podczas zbliżeń z partnerem/partnerką.

NECKING – to pieszczoty ograniczające się okazywania uwagi takim miejscom jak szyja, kark i okolice uszu. Polega na całowaniu, głaskaniu tych wrażliwych miejsc erogennych. Może rozpoczynać grę wstępną, odpowiednio pobudzić i rozgrzać, by później doświadczyć głębszej przyjemności ze zbliżenia.

ORGAZM – szczytowanie, to ta chwila, w której moment podniecenia i uczucie rozkoszy jest najsilniejsze, np. podczas seksu z partnerem lub samomiłości. To uczucie, którego nie da się pomylić z niczym innym. Jednak można go doświadczyć także podczas snu. O rodzajach orgazmu już miałaś/łeś okazję przeczytać na moim blogu, jeśli jednak ten wpis ci umknął, zostawiam linka do nadrobienia 😉

PETTING – forma seksu bez seksu ograniczająca się jedynie do wzajemnych pieszczot erotycznych, które mogą zakończyć się orgazmem. To nie tylko przyjemność dla par, które nie uprawiają seksu, ale i dla tych, którzy seks chcą urozmaicać.

RIMMING – jedni go kochają inni mają co do niego odrębny stosunek. Na czym polega rimming? To jednocześnie forma seksu oralnego i analnego. Polega na pieszczotach anusa ustami i językiem.

SWINGING – forma aktywności seksualnej polegająca na… wymienianiu się partnerami. I nie chodzi tutaj o „odbijanie” jak w tańcu. Tutaj wymiana jest na całego 😉 Taki „swing” może odbywać się z inną osobą, inną parą, lub nawet całą grupą.

TANTRA – a konkretnie seks tantryczny. Czym różni się od tego „typowego”? Zbliżenie w ten sposób ma pozwolić obojgu partnerom bardziej rozumieć… siebie nawzajem. Długie, wolne i zmysłowe stosunki to czasem rodzaj poradzenia sobie nawet z niektórymi problemami. To coś, dla osób, którzy szukają zupełnie czegoś odmiennego.

ZABAWKI EROTYCZNE – czyli coś co lubię najbardziej jeśli chodzi o urozmaicanie seksu. Dzięki gadżetom erotycznym życie seksualne jest barwne i nie ma w nim miejsca na rutynę. Także w samomiłości gadżety pozwalają, tak jak już wspominałam przy masturbacji, na poznanie siebie oraz przyjemności z danej pieszczoty.

To by było na tyle. Wybrałam hasła, które od razu skojarzyły mi się z daną literką alfabetu. Czy wam z jakąś konkretną literką, kojarzy się coś… konkretnego? Dajcie znać w komentarzach!

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: