Słowo okres w tym przypadku jest dosłowne i dotyczy właśnie… naszego okresu. Jak wiemy, jest to normalna rzecz, z którą przychodzi zmierzyć się każdej kobiecie. Choć nie zawsze jest to łatwa walka, możemy znaleźć sposób, aby załagodzić ból, który nam wtedy towarzyszy. Choćby w postaci stosunku z partnerem.

Rozmawiając na ten temat w gronie znajomych spotykałam się ze stwierdzeniem, że nie myśleli nigdy o seksie podczas miesiączki. Na pytanie „dlaczego?” najczęściej wymieniano oczywiście strach przed zabrudzeniem, dystans ze strony partnera i naszą ogólną, kobieca niechęć. Ciężko czerpać przyjemność gdy boli nas wszystko, nieprawdaż?

Seks podczas okresu nie jest dla wszystkich

Zgadza się. Choć z początkowych słów mojego wpisu mogła przyświecać Ci myśl, że ten rodzaj zbliżenia jest dla każdego – muszę tutaj coś dodać. Każda z nas lubi coś innego i jest to zupełnie normalne! Nie będę nakłaniała, że powinnaś to robić zawsze i wszędzie. Nie każdy musi lubić i chcieć kochać się podczas okresu. Postaram się za to przedstawić kilka pozytywów, że czerpanie przyjemności podczas kobiecych dni może być dla niektórych z nas miłym przeżyciem.

Dlaczego stosunek potrafi zniechęcić

Myśl o stosunku w pierwszej fazie cyklu budzi pewne emocje – najczęściej te, odciągające nas od przyjemności. Ogólne rozdrażnienie, ból czy krwawienie nie są czynnikami, które zachęcają na intymne zbliżenie z partnerem. Żadna frajda, kiedy z tyłu głowy mamy czerwoną lampkę, która cały czas przypomina nam, że zaraz możemy poczuć dyskomfort czy ujrzeć krew na prześcieradle lub penisie. Również partnerzy, znający nas na tyle dobrze, że w TE dni oddychają nawet lżej byle nas nie zdenerwować, nie chcą dodatkowo prowokować myślą o stosunku. Jeśli ból, który wam towarzyszy, jest na tyle nieznośny – warto odpuścić. Okres to tylko kilka dni. Jeśli jednak wasza obawa dotyczy jedynie ubrudzenia, możecie spróbować czegoś nowego. Nie będę już przypominała, że najważniejsza w tym przypadku jest zgoda dwóch partnerów. Jak zresztą we wszystkim na co się decydujecie w seksie 🙂

Ci, którzy kochają się podczas okresu

Podczas miesiączki niektóre kobiety odczuwają większą przyjemność i lepsze orgazmy – tak się składa, że akurat należę do tej grupy więc mogę śmiało potwierdzić, że to prawda. Kochając się w te dni dostrzegam te różnice. Warto pamiętać żeby używać lubrykantu, ponieważ wraz ze zwiększoną wrażliwością, pochwa jest również bardziej narażona na otarcia czy infekcje, co może powodować dyskomfort.

Jeśli nie boicie się krwi i lubicie eksperymentować w łóżku, oraz sięgacie po przyjemność w każdej postaci – zainwestujecie w specjalne ochraniacze na materac, ręcznik oraz nawilżane chusteczki. W mojej szafce nocnej nie brakuje mokrych chusteczek, które świetnie sprawdzają się nie tylko podczas krwawych zbliżeń. Są pomocne szczególnie wtedy, kiedy w ruch idzie czekolada czy inne słodkie rzeczy, które lądują na ciele.

Pozycje podczas seksu w trakcie miesiączki

Zalecaną pozycją podczas zbliżenia w trakcie trwania miesiączki jest pozycja klasyczna, ze względu na fakt, że takie ułożenie ciała nie nasila krwawienia. Pozycją niezalecaną jest jeździec. Oczywiście nie ma jakichś szczególnych przeciwwskazań by ją praktykować. Lecz z obawy przed pobrudzeniem siebie czy miejsca, w którym dochodzi do zbliżenia warto wybrać pozycję, która zminimalizuje te możliwość. Odłóżcie zatem Kamasutrę na regał i zdecydujcie się na klasykę.

Kilka porad i kwestii

  • Czy można zajść w ciąże podczas okresu? Tak, istnieje takie prawdopodobieństwo. Szanse są co prawda niewielkie, ale można zajść w ciąże kiedy dochodzi do zbliżenia w czasie okresu. Szczególnie przy krótkich cyklach.
  • Tampony oraz kubeczki menstruacyjne. Na rynku gadżetów przeznaczonych do użytku w czasie okresu można znaleźć specjalne kubeczki czy odpowiednie tampony, z którymi można uprawiać seks. Tampony nie posiadają sznureczka i są wykonane z innego materiału, a kubeczki są bardziej płaskie, dzięki czemu nie przeszkadza podczas stosunku. Uważam, że to dobre rozwiązanie i większy komfort.
  • Krew miesiączkowa a penis? Nie jest ona zagrożeniem dla naszego partnera – a dosłownie dla jego penisa. Jeśli jednak nadal się czegoś obawiacie – użyjcie prezerwatywy lub… zrezygnujecie ze zbliżenia na rzecz gadżetów erotycznych. Wystarczy ulubioną zabawkę w ręce partnera i oddać się przyjemności.
  • Alternatywy? Jeśli wasz pociąg jest na tyle silny, że nie możecie się powstrzymać, lecz obawiacie się krwi – dobrą alternatywą może być wspólna masturbacja, czy seks analny. Również masaż potrafi przynieść rozluźnienie i przyjemność 🙂

Nie taki okres straszny jak go malują

Mam nadzieję, że tym wpisem nie tyle pomogłam co przekonałam was, że seks podczas okresu jest zupełnie normalną rzeczą. I co więcej – może być przyjemny. Warto czasem spróbować i ewentualnie powiedzieć nie, niż nie spróbować i potem tego żałować 😉

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: