Niepiękna choć piękna… druga część historii Niepokornej w której autorka – Madeline Sheehan –  opowiada o córce Deucea West’a. Danny, to młoda dziewczyna, której życie nie jest takie samo jak innych nastolatków w jej wieku. Mimo młodych lat, już dźwiga bagaż życiowych niepowodzeń. Obraca się w towarzystwie motocyklistów, przed którymi chce chronić ją jej ojciec – Deuce oraz jej macocha Eva.  

Coś się dzieje.

Danielle swoje uczucia ulokowała nie tam gdzie trzeba. Jej serce wybrało mężczyznę którego nie powinna brać nawet pod uwagę. Odkochać się jest jednak znacznie ciężej niż się zakochać. Zatraciła się, pogubiła i jej życie wywróciło się do góry nogami. Erik „Ripper” Jacobs stał się dla niej kimś wyjątkowym. Dostrzegła piękno tam gdzie inni wiedzieli oszpeconą twarz i poranioną duszę.

 

‘’ – Kochanie – powiedział szorstko. – Mężczyźni tacy jak ja, nie mają czego szukać u takich jak ty dziewczyn. Jesteś piękna, a ja jestem szkaradny i znajduje się w połowie drogi do piekła.

Mylił się jednak.
Piękno  jest wszędzie.
Nawet w szpetocie.
Zwłaszcza w szpetocie. ‘’

 

Historia w historii

W całej książce dzieje się sporo. Sporo między Danny a Ripperem ale także między Evą a Deucem, których poznaliśmy już w pierwszej części. Odnośnie tej drugiej pary – można mieć wrażenie, ze ich historia jest tutaj typowym „zapychaczem stron” tak by książka zyskała na objętości i nie sposób się z tym nie zgodzić – ich wątek został dobrze zakończony już w poprzedniej części lecz dostajemy kolejne etapy z ich życia. Czy to potrzebne? Ciężko mi to określić. Sądzę, że bez nich książka nie straciłaby zbyt wiele.

Co do pozostałej – głównej dwójki – bohaterów. Ich historia jest opisana na tym samym schemacie jak w części pierwszej. Miłość, problemy, motocykle, przeciwności losu oraz chwile szczęścia i grozy. Ich uczucia przez to, że mężczyźni są w tej książce mniej „męscy” i nie rzucają mięsem na lewo i prawo. Więcej tutaj uczucia przez co książka jest odrobinę mniej szorstka niż poprzedniczka.

Podsumowując

Jeśli zaciekawiła cię pierwsza część – sięgnij po drugą. Będziesz mogła ją pokochać lub nie. Jeśli nie zaiskrzyło od pierwszego tomu to odpuść i nie płyń pod prąd. Dla mnie jest to książka, którą przeczytałam raz i raczej do niej nie wrócę. Mimo wszystko to nadal kontrowersyjna i ciekawa ( choć brudna ) historia.

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: