Kiedy dowiedziałam się o premierze 6 już tomu serii Camorra Chronicles bardzo się ucieszyłam! Jest to jedna z tych książek, na które czeka się z niecierpliwością i już wcześniej robi się miejsce na regale…

Włoski Gangster…

Głównym bohaterem jest Adamo, najmłodszy z braci Falcone, którego nie da się nie zapamiętać z poprzednich odsłon serii. Poznajemy go jako buntownika, który zawsze był inny niż pozostali bracia. Nie chciał iść tą samą drogą – wybrukowaną przemocą, śmiercią i złem. To wszystko i jeszcze więcej przyczyniło się do tego, że uciekł w narkotyki, które miały być lekarstwem na rzeczywistość. Kiedy dorósł jego życie się zmieniło…

Mafijne sprawy schodzą na drugi plan, a na pierwszym pojawiają się wyścigi samochodowe, którymi żyje Adamo – one także należą do jednych z szemranych biznesów Camorry. Do dziś jest to źródłem jego problemów. Oprócz wyścigów górują także sprawy damsko-męskie między najmłodszym z braci Falcone a innym mafijnym oddziałem.

Wpływowe nazwisko, pieniądze oraz aura niegrzecznego chłopca połączone z niezaprzeczalnym faktem, że Adamo miał ciało, którym tylko nieliczne by pogardziły, przyciągały kobiety niczym płomień ćmy.

… i Księżniczka Braci

Główną bohaterką jest także Dinara Michajłow i należy do Braci – czyli jednego  oddziałów mafijnych. Trafia na teren Camorry nie bez powodu, co więcej, ma zezwolenie samego Remo czyli najstarszego z rodziny Falcone. Jej przeszłość jest okrutna i straszna, jako mała dziewczynka doświadczyła rzeczy, które czytając powodują niesmak.

Właśnie historia z przeszłości sprawia, że Dinara zjawia się na wyścigach eliminacyjnych, ma zamiar wziąć w nich udział i je wygrać. Zamierza zyskać znacznie więcej niż zwycięstwo – zaufanie Adamo, który ma być pionkiem w jej grze. Nie brak jej pewności siebie ani odwagi, czym mu imponuje. Co sprowadza ją na terytorium wroga? Czy ma wystarczająco dużo determinacji by osiągnąć swój cel? Kobieta która jest sprawczynią zamieszania w życiu Adamo, na każdej jego płaszczyźnie. Od początku między nimi iskrzy, namiętność ze strony na stronę coraz bardziej kipi, co nie ułatwia sprawy.

Walka o dominację

W książce są rozdziały z punktu widzenia Adamo i Dinary, co pozwala poznać i zrozumieć ich zachowania i wejść mocniej w całą historię. Bardzo dużo ich ze sobą łączy. Oboje są do siebie podobni pod względem uporu i chęci dominowania. Dinara ma większe jaja niż niejeden mężczyzna, który ma do czynienia z Adamo. Żadna inna kobieta nie ma odwagi by zachować się przy nim tak jak ona. Już na początku można zauważyć ze kobieta ma mocny charakter, jest nieustraszona, przebiegła i potrafi prowokować. To właśnie jest punktem zapalnym dla mężczyzny, który za bardzo zaczyna się nią interesować.

Tak jak jego bracia tak i on po pojawieniu się w jego życiu odpowiedniej kobiety zaczyna łamać zasady, za które przyjdzie zapłacić wysoką cenę.

Dodam tylko, że ten tom jest najmniej powiązany z mafią, a najbardziej ukazuje pragnienie miłości i poświęcenie. Jest to jeden z lepszych i ciekawszych tomów. Przy nim traci się poczucie czasu – historia wciąga bez reszty.

Za egzemplarz dziękuję
Wydawnictwu Niezwykłe

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: