Złamane emocje to drugi tom z serii Camorra Chronicles, której autorką jest Cora Reilly. Tak jak w przypadku serii Złączonych, którą nadal jestem zafascynowana, już po przeczytaniu pierwszego tomu wiedziałam, że będzie to kolejny cykl, który zostanie ze mną na dłużej.

Inna historia, inni bohaterowie

Do tego jestem już chyba przyzwyczajona – kolejny tom zwiastuje nowych bohaterów. Tym razem przyjdzie poznać nam bliżej Nino Falcone, członka mafii Camorry oraz Kiare Vitiello, kuzynka Luki, którego można kojarzyć z wyżej wspomnianej serii.

Sytuacja bez wyjścia?

Kiara nie ma wyboru – zostaje wybrana na żonę Nino, dzięki czemu ma uzyskać gwarancją pokoju między dwoma rodami. Zarówno jej rodzina jak i ona sama zmuszona jest wierzyć w to, że aby odzyskać honor musi wyjść za mąż za człowieka, który pozbawiony jest wszelkich uczuć. Tak jak prawie każdy członek mafijnego półświatka Nino jest bezwzględny i potrafi tylko zabijać.

Kiedy dziewczyna odnajduje w Internecie filmik z walki swojego przyszłego męża jest przerażona. Nie dość, że od paru lat dręczą ją demony przeszłości, które nie pozwalają zapomnieć tego co przeżyła, to jeszcze musi wejść w związek z mężczyzną, który na sam widok powoduje u niej strach i lęk. Kiara nie miała usłanego różami dzieciństwa, wręcz przeciwnie – przeszła piekło, które zgotowali jej najbliżsi.

Czuła się gorsza, niczym wybrakowany towar, miała zaburzone poczucie własnej wartości. Można powiedzieć, że była obojętna na los który ją spotka. Kobiety w mafii traktowane są jak przedmioty: aranżowane małżeństwa dla korzyści, brak wolności – po ślubie stają się własnością z ograniczonymi możliwościami. Żyją w klatce, która nawet nie jest ze złota…

Małżeństwo jako gwarancja pokoju – czy aby na pewno?

W mafii tak jest (no, przynajmniej w książkach poświęconym mafii): chcesz pokoju? Zaaranżuj małżeństwo. Nie we wszystkich przypadkach jednak to się sprawdza. Podczas ślubu jak i nocy poślubnej Nino wcale nie okazał się takim barbarzyńcą jakim Kiara go sobie wyobrażała. Jednak tajemnica, którą mu wyjawia budzi w nim żądze zemsty. Jako świeżo upieczona żona wydała wyrok śmierci na swojego wuja, za wyrządzoną lata temu krzywdę. Jaki to będzie miało wpływ na relacje interesy i relacje miedzy mafiami?

Czyny, nie słowa

Czytając ten tom odnoszę wrażenie, że każdy mężczyzna w mafii ma głęboko ukryte uczucia. I nie wyjawia ich dopóki nie trafi na odpowiednią kobietę, która sprawia, że jest niczym owieczka w wilczej skórze. Tak samo było z Nino. Nie okazuje uczuć mówiąc o nich, lepiej wychodzi mu okazywanie ich w praktyce. Robi coś co jest dla niego nowością: trzymanie za ręce, czułe pocałunki, przytulanie czy wędrówki bez celu. Stopniowe zbliżanie się do Kiary, wspólne walczenie z jej strachem to również coś, czego nigdy nie doświadczył.

Opisy ich zbliżeń były pełne namiętności co jeszcze lepiej pozwalało na działanie wyobraźni. Mimo tego, że mężczyzna budził respekt w wielu ludziach zyskał zaufanie Kiary, która u jego boku pokonała dręczące ją wspomnienia i zaczęła żyć na nowo.

Nie taki diabeł straszny

Do momentu ślubu kobiety były dla niego tylko zabawką, która potrafiła rozładować napięcie seksualne. Tylko podczas seksu był w stanie poczuć jakieś emocje (nie licząc oczywiście zabijania). Po ślubie się to wszystko zaczęło zmieniać. Mimo, że jego nowa żona wprowadziła do jego życia chaos pomogła mu między innymi uporać się z przeszłością. Nadal jednak pozostał surowy oraz dbał o swój wizerunek by wszyscy czyli do niego respekt. Nino wraz ze swoimi braćmi tak samo jak jego żona mieli trudne dzieciństwo, które z pewnością odcisnęło na nich piętno.

Sama historia bohaterów nie była mdła i cukierkowa – zresztą jak każda inna lektura tej autorki. Cora Reilly jest jedną z moich ulubionych pisarek. Jej książki jestem w stanie pochłonąć praktycznie za jednym podejściem, bez jakiegokolwiek znudzenia. Jeśli pokochaliście Złączonych, lub jesteście po pierwszym tomie nowej serii i wzbudziła ona w was zachwyt – mogę wam ją z czystym sumieniem polecić.

Za możliwość przeczytania dziękuję
Wydawnictwu Niezwykłe

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: