Lojalność prawość, wierność, rzetelność w stosunku do kogoś, postępowanie zgodnie z zobowiązaniami. Postawa moralna wobec kogoś w jego obecności jak i podczas nieobecności.

Jej złamanie wiąże się z pewnymi konsekwencjami…

Tyle jeśli chodzi o słownikowe formułki. Cora Reilly, znana nam autorka serii Born in Blood Mafia Chronicles postanowiła po raz kolejny wrzucić nas w mafijny wir wydarzeń. Przy serii Złączonych nie nudziłam się ani chwili. Czy nowa historia spełniała moje oczekiwania? I jakie będą konsekwencje tytułowej złamanej lojalności? Zapraszam do recenzji 🙂

Camorra – włoska mafia w amerykańskim mieście

Czym w ogóle jest Camorra? To prawdziwa, niegdyś istniejąca mafijna organizacja przestępcza. Szantaże, rabunki, zabójstwa – chęć zdobycia władzy za wszelką cenę. Nie znam się aż tak na strukturach panujących w tego typu siatkach przestępczych, lecz mam wrażenie, że autorka postarała się, aby dodać historii autentyczności. Lubię, gdy w książkach tego typu historia zbudowana jest wokół czegoś co istniało naprawdę.

Pierwszy tom z cyklu Camorra Chronicles to historia opowiadająca o losach brata Arii, Gianny i Liliany, o których można przeczytać we wspomnianej przeze mnie serii Złączonych. Scuderi odrzucił Fabiano, swojego pierwszego syna, i pozbawił go możliwości przejęcia swoich obowiązków uznając, że nie zasługuje na miano capo. Aby ułatwić przejęcia tytułu swojemu młodszemu synowi kazał swojemu żołnierzowi zabić 14 letniego Fabio. Ten natomiast porzucił go pobitego pozostawiając na pastwę losu.

Nowe życie, nowe obowiązki

Po kilku dniach Fabio dostaje szansę. Jest nią Remo Falcone, który chcę dosłownie zrobić z niego bestię na swój użytek. Kształtuje go na mężczyznę niebezpiecznego, rządnego zemsty, nie wahającego się przed odebraniem życia dłużnikom czy komukolwiek innemu. Fabio zawdzięcza swoje osiągnięcia dzięki sile i lojalności – staje się egzekutorem Camorry. Z chłopca, brata który zawsze był w cieniu swoich sióstr wyrasta na bezwzględnego mężczyznę. Mężczyznę który ma nową rodzinę, a swoją biologiczną musi traktować jak wrogów…

Czego nie zrobi się dla miłości?

Fabio na początku uważa, że kobiety są tylko do przyjemności – innymi słowy, żeby zaspokoić swoje zwierzęce pragnienie. W końcu jest bestią, prawda? Uważa tak do czasu, aż na horyzoncie pojawia się Leona. Kim jest kobieta, która zawładnęła jego myślami? Ledwie dziewiętnastoletnia dziewczyna, która przyjeżdża do Las Vegas, by odmienić swoje życie. Zarobić pieniądze i uzyskać wykształcenie prawnicze. Pogoń za amerykańskim snem może jednak zamienić się w koszmar.

Już na początku jej skrzydła zostają podcięte, kiedy musi zamieszkać z ojcem hazardzistą, a na dodatek alkoholikiem. Przypadkiem trafia na Fabiano, który pojawia się w momencie, kiedy dziewczyna potrzebuje pomocy. Podpowiada gdzie może szukać pracy – być może robi to bo jest mu szkoda dziewczyny albo… chce mieć ja na oku?

Czym zwykła dziewczyna urzekła egzekutora Camorry? Nieświadomością tego, z kim ma do czynienia. Potraktowała go jak zwykłego, może trochę bardziej bogatego niż ona, mężczyznę. Nie oceniała. Pierwszy raz od dawna ktoś spojrzał na niego bez strachu w oczach, pierwszy raz ktoś zachowywał się przy nim naturalnie.

Lojalność czy miłość – wybór wcale nie jest taki prosty

Co jedno ma wspólnego z drugim? Ma, i to dużo. Fabiano Scuderi wybiera pomiędzy uczuciem, którego wcześniej nie znał, a lojalnością do Remo, który go ukształtował i dzięki któremu coś osiągnął. Jak bardzo gotowy jest aby posunąć się naprawdę daleko, ryzykując zaufanie capo Camorry. Czy to wszystko jest grą wartą świeczki? Cóż… Uważam, że kto czytał poprzednią serię i sięgnie po tą to z pewnością się nie zawiedzie.

Historia trzyma w napięciu. Czyta się ją naprawdę dobrze i po prostu wsiąka… Druga mafijna seria, która kawałek po kawałku skradła moje serce. Mi nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejny tom i polecić wam tę historię 🙂

Za egzemplarz serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Niezwykłe

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: