Złączeni obowiązkiem to druga część serii Born in Blood Mafia Chronicle, której autorką jest Cora Reilly. Pierwsza część, Złączeni honorem opowiadała o burzliwych i poplątanych losach Arii oraz Luci. Tutaj mamy jednak zupełnie inna historię. Inne postacie, problemy, obawy… lecz nadal ten sam twardy, brudny mafijny świat. Zapraszam do recenzji.

Na wstępie dodam już, że oba tomy nie są ze sobą szczególnie powiązane, zatem nie ma konieczności czytać ich po kolei.

Połączeniu z obowiązku

Oboje mają za sobą nieciekawą przeszłość. Jedno jak i drugie straciło drugą połówkę. Los stawia ich na swojej drodze, a konkretniej rzecz biorąc robi to rodzina. Dante ma wkrótce uzyskać tytuł najmłodszego dona Chicagowskiej mafii – co za tym idzie, musi ponownie wyjść za mąż, takie są zasady.

Decyzja zapadła. Jego wybór pada na Valentinę, która niecały rok temu pochowała męża. Jej małżeństwo było fikcją, co teraz może wyjść na jaw. Antonio był gejem i mimo prób nigdy nie udało się skonsumować ich związku – to jej największa tajemnica, nadal pozostaje dziewicą. Jedyne co ich łączyło to przyjaźń. Jak zareaguje jej drugi mąż, kiedy odkryje ten sekret?

Dante Cavallaro jest zdystansowany, zimny i widać, że mimo upływu lat nadal przeżywa utratę żony. Valentinę traktuje jako konieczność. Czy da jej szansę i będą dla siebie kimś więcej niż dwójką obcych ludzi, którzy na pokaz tworzą szczęśliwe małżeństwo?

Dwójka ludzi, którzy są ze sobą, bo muszą. Valentina nie miała wyboru, musiała zaakceptować fakt, że Dante ją poślubi. Nie miała nic do gadania. Ze swojej strony stara się i próbuje nawiązać z nim kontakt, stworzyć coś więcej, być dla niego nie tylko kobietą z którą musiał wziąć ślub ze względu na tytuł. Jest uparta i robi wiele rzeczy, których nie powinna robić. Czy to odwaga czy raczej głupota? Dokąd zaprowadzi ją usilne nadwyrężanie cierpliwości i zaufania męża?

Podsumowując

Jak pierwsza część, tak i druga napisana jest na poziomie, w sposób, który buduje napięcie i zaciekawia. Aczkolwiek może ta jest bardziej intrygująca od poprzedniczki. Nie brakowało emocji ani przemocy – nie jest to książka, w której można spodziewać się sielanki czy przewidywalnych momentów. Czytałam i łapałam się na tym, że jednak pewne sytuacje nie są tak oczywiste jak na pierwszy rzut oka mogłyby się wydawać. Bohaterowie, których da się lubić – oboje silni, zawzięci i dążący do swojego. Autorka stopniowo wprowadza czytelnika w świat bohaterów, ich życia, gdzie nie można nikomu ufać i trzeba być ostrożnym i przebiegłym.

Erotyczne sceny w książce chociaż są ostre i pełne dzikości – są opisane w subtelny sposób bez zbędnych wulgarności. Namiętne i pikantne, wielki plus za to! Złączeni obowiązkiem to dobra „kontynuacja” w mafijnym świecie stworzonej przez Core Reilly. Jeśli spodobała ci się poprzednia część – polecam sięgnąć również po tę 😉

Za egzemplarz do recenzji dziękuję
Wydawnictwu Niezwykłe

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: