fbpx

Ten dzień jest drugą częścią 365 dni autorstwa Blanki Lipińskiej. Długo zwlekałam zanim po nią sięgnęłam, ale w końcu to zrobiłam – tylko dla własnego spokoju, żeby nie zostawiać nieprzeczytanej serii na regale.

Ogólne wrażenia

Wizualnie znowu tak jak i pierwsza część – ładna kobieta na okładce zachęca żeby sięgnąć po tę lekturę i zapoznać się z jej treścią, opis z tyłu książki informuje, że wiele się dzieje i będzie ciekawie. Robiłam kilka podejść żeby ją dokończyć.

Czego spodziewać się po drugiej części?

Na pewno nie tego, że będzie lepsza. Laura prowadzi luksusowe życie, zachodzi w ciążę – można by stwierdzić, że ‘’dziecko’’ będzie miało dziecko. Jest wyjątkowo niedojrzałą kobietą, która leci na kasę – jawnie to widać już od pierwszego tomu. Ich dojrzałość można ocenić na podstawie przekomarzań: Laura chce, żeby to była dziewczynka a Massimo marzy o synku. W końcu wychodzi za mąż za przystojnego i bogatego szefa mafii. Ich wesele było huczne i wystawne – przecież nie żałują pieniędzy na nic, tym bardziej na wesele – w końcu to wyjątkowa chwila. Ich gośćmi są głównie mafiosi. Sam opis wesela jest długi i zaczyna nudzić. Idźmy dalej.

W końcu zaczyna się coś dziać! Laura ucieka od swojego męża, który rzekomo ją zdradza. Razem z Olgą najpierw wyjeżdżają do Polski, a potem na Węgry, w tym czasie mężczyzna ciągle usiłuje ją znaleźć. Kiedy mu się to udaje tłumaczy się z domniemanej zdrady, i znowu wracają na Sycylię i żyją po swojemu: seks, alkohol, narkotyki. Sceny erotyczne w tej części również opisane są w sposób wulgarny i mało przyjemny. Rozumiem że ich seks był ostry ale można go opisać w przyjemniejszy sposób – na litość boską!

Słownictwo pełne jest wulgaryzmów i przekleństw. Massimo nie jest ‘’niegrzecznym chłopcem’’ którego da się polubić, są książki w których przewija się mnóstwo lepszych bad boy’ów którzy w przeciwieństwie do niego mają jakieś uczucia oprócz potrzeby ‘’rżnięcia’’.

Podsumowując

Osobiście uważam, że ta książka nie jest dla mnie – co nie oznacza, że nie spodoba się tobie. Jak czytałaś pierwszą część i jesteś zadowolona, śmiało, kup Ten dzień. Jeśli się wahasz to po prostu odpuść, szkoda pieniędzy, w to miejsce kup inną książkę, którą chcesz bardziej przeczytać.

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: