Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę

Ostatnio na moim regale pojawiło się sporo ‘’grubszych’’ historii – jedną z nich jest właśnie Śmiały podryw autorstwa Scarlett Cole. Jest to trzecia część serii Second Circle Tatoos. Ale nie zrażaj się już na początku, że musisz zacząć od poprzednich. Można je czytać nie zważając na kolejność, więc nic nie stoi na przeszkodzie, być uległa urokowi Dreda – a zapewniam, że ściśnie cię za serce!

Główna bohaterka Sarah-Jane ,,Pixie’’, jest młodą kobietą, ma zaledwie 22 lata, a zdążyła w swoim krótkim życiu przejść przez piekło. Drastyczne wspomnienia powracają do niej w najmniej oczekiwanych momentach. Mimo wszystko stanęła na nogi dzięki pomocy dwóch mężczyzn, którzy oprócz braterskiej miłości i opieki, także zaoferowali pracę recepcjonistki w swoim studiu tatuażu.

I wtedy pojawia się On… gwiazda Rocka

Dred Zander wydaje się być mężczyzną, którego powinno się unikać, a na ulicy najlepiej przejść na drugą stronę. Jest bezpośredni. Pixie wiele razy odmawiała mu randek – chociaż w głębi duszy pragnęła się z nim umówić –  a ten i tak próbował i nigdy się nie zrażał. Trzeba przyznać, że umie zawalczyć o to czego pragnie. Mimo brzydkiej i trudnej przeszłości również wyszedł na prostą. Ale, ale… żeby nie było za kolorowo przeszłość powraca jak bumerang – zarówno do niej jak i do niego. Los rzuca im pod nogi kłody, z którymi muszą sobie poradzić. Na szczęście mają wsparcie przyjaciół (i mimo wszystko swoje).

Oboje taszczą za sobą bagaż przykrych doświadczeń i bolesnych przeżyć. Trudne dzieciństwo, kłopoty i problemy w przeszłości są jak niegojące się i wiecznie rozdrapywane rany. Czy uda im się poukładać wszystkie sprawy i zamknąć przeszłość za sobą raz na zawsze? O tym przekonacie się jak sami sięgając po tę lekturę.

Śmiały podryw, Scarlett Cole. Recenzja PRZEDPREMIEROWO

Podsumowując

 Książka napisana jest z perspektywy trzecioosobowej, dzięki czemu mamy możliwość poznania sytuacji z obu stron – głównej bohaterki oraz Dreda. Ponadto sama historia jest ciekawa i buduje napięcie, a klimat jest słodko-gorzki. Co do wątków erotycznych są ‘’naturalne’’, nie wulgarne i nie przesadzone, a seks nie dominuje w związku. Owszem, jest ważny, ale ważniejsze jest uczucie.

Dla fanek trudnych przypadków, skomplikowanej miłości ze szczęśliwym happy endem – jak najbardziej myślę, że Śmiały podryw będzie strzałem w dziesiątkę. Mi książka osobiście się bardzo podobała, z całego serca dziękuję za możliwość przeczytania jej  Wydawnictwu Akurat 😉

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor Paulina

Napisz komentarz

%d bloggers like this: