Oryginalna książka, napisana w lekki sposób, z sporym poczuciem humoru – a to wszystko w formie pamiętnika. Pamiętnika, którego główną bohaterką jest sama autorka – B.B. Easton. Czytając opis z tyłu książki (który najpierw przeczytałam w Internecie!) wiedziałam, że jeśli dostanę ją w swoje dłonie to tak łatwo jej nie odłożę.

Uwielbiam pikantne treści, a jeśli jest w nich szczypta humoru – to wtedy książka ląduje na moim regale. Tak było i tym razem. Pytanie – czy było warto? Zapraszam do recenzji 🙂

Pamiętnik Fantazji Brooke

Brooke, główna bohaterka, jest w związku małżeńskim, którego owocem jest dwójka dzieci. Mąż? Ideał. Wierny, zaradny, przystojny, wykształcony, i tak dalej, i tak dalej… Życie idealne? Owszem, gdyby nie jedna rzecz, która może powodować frustrację – seks. Facet ma problem z rozpalaniem ognia… w łóżku. BB stara się jak może, by pod pościelą działo się więcej niż hulający, zimny wiatr. Niestety na marne.

Jedyną rzeczą, która ratuje kobietę przed chłodem, okazuje się pisanie pamiętnika. Dawni mężczyźni, chłopcy z przeszłości – intymne zwierzenia bohaterki niechcący trafiają w ręce męża. I wtedy zaczyna się robić… lepiej? Ken, mąż bohaterki nie robi się zazdrosny – lecz zdeterminowany, by ukradkiem spisywane fantazje żony przekuć w rzeczywistość. W wyniku tego, że BB domyśla się co odkrył jej partner, oraz za namową przyjaciółki postanawia założyć nowy dziennik gdzie opisuje coraz bardziej dzikie pomysły, które stają się bardziej fantazyjne.

Lecz czy dalsze brnięcie w takie małe oszustwo, pomoże na chwilę czy pobudzi mężczyznę do swoich pomysłów a nie tylko do bazowania na fantazjach żony? Gdy mężczyzna odkryję (jeśli odkryję) prawdę o tym, że ONA WIE o wszystkim nie poczuje się oszukany? O tym wam nie opowiem – musicie o tym przeczytać sami 🙂

SEX/Love, BB Easton | Recenzja

Wrażenia ogólne

Szczerze mówiąc po opisie książki liczyłam na coś innego. Czy się zawiodłam? I tak i nie. W skali 1-5 śmiało mogę przyznać jej 3. Dlaczego? Miałam wrażenie, że jest napisana dość chaotycznie i czasem gubiłam się w treści – lecz może i taka jest rola dziennika/pamiętnika. Sama nigdy go nie prowadziłam zatem nie mogę stwierdzić, czy oddaje on rzeczywistość. Pomysł sam w sobie jednak na plus! Zaletą jest również masa humoru, który nie raz potrafił rozbawić.

Nie jest to książka dla wszystkich – szczególnie tych, których odrzucają przekleństwa i sceny seksu. Jednak jeśli szukacie książki bez konkretnej fabuły czy masy wątków – możecie po nią sięgnąć. Jeśli nie będziecie za dużo od niej oczekiwali to nie powinniście się zawieść. Warto mieć również na uwadze to, że Netflix planuję zekranizować tą powieść – zatem zawsze warto zapoznać się z pierwowzorem. Ja mam nadzieję, że serial będzie po prostu lepszy 🙂

Za egzemplarz do recenzji dziękuje wydawnictwu
Wielka Litera ♥

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor Paulina

1 Comment

  1. Bernadetta Trusewicz Reply

    Ahoj! Jestem tu po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni. Świetnie napisana recenzja, z precyzją i smakiem. 🙂 Ja czuję również poczucie humoru bohaterki – bezpośredniość, autoironia to prowadzi to naturalności erotyki przedstawionej w tej książce i seksu nie w kontekście jakiegoś nieosiągalnego wyobrażenia, jak niektóre fantazje literackie na półkach miały w zwyczaju pisać. Kobieta jest tutaj kobietą, silną, z wyobraźnią i takiej bohaterki i takiego wyrażania się o świecie (nawet jeżeli z „wyrażaniem się”) potrzebujemy. 🙂 BB Easton zrobiła to bardzo dziarsko, czekam na Netflixa również, bo on umie takie rzeczy.

     

Napisz komentarz

%d bloggers like this: