fbpx

Podobno seks działa przeciwbólowo, czyli zamiast stosować środki przeciwbólowe wystarczy ładnie poprosić partnera żeby użył swojej czarodziejskiej różdżki i uleczył wszystkie doskwierające ci kobiece bóle… 😉 Niektórzy lubią, a niektórzy przeciwnie. Jak to jest?

Kochać się w te dni czy się wstrzymać?

Jednych obrzydza a dla drugich jest czymś naturalnym i normalnym. My raczej należymy do trzeciej grupy osób, które wybierają inne formy przyjemności z racji odczuwanego bólu (pod każdym względem, wszystko odczuwam intensywniej i nie zawsze idzie za tym przyjemność). Jest wiele kobiet, którym towarzyszy w pierwszych dniach uczucie bólu, obfite krwawienie i ogólne rozbicie. Wtedy najbardziej mile widziane są pieszczoty i czułości. Dlatego pomysł na  seks bez seksu sprawdza się idealnie podczas tych trudnych dni. Chyba, że lubicie i uważacie seks analny jako ”plan b” podczas miesiączki – dlaczego by z niego nie skorzystać.

Kobiety którym miesiączka nie stanowi przeszkód na drodze do przyjemności można tylko pozazdrościć – dlaczego?

Dlatego że przechodzą okres dużo łagodniej a ból nie doskwiera im aż tak bardzo. A jeśli jeszcze odczuwają 100% przyjemności z takiego zbliżenia to znaczy że mają odpowiedniego partnera. Odpowiedniego czyli takiego, który akceptuje zbliżenia w te dni i go to nie obrzydza. Co więcej, zwraca uwagę na to jak się czuje i jest wyjątkowo delikatny i ostrożny. Odpowiedni, czyli jeśli kobieta powie „nie” to nie strzeli focha tylko zrozumie 🙂

Seks podczas miesiączki, a bezpieczeństwo

Intymne zbliżenia podczas menstruacji niosą za sobą pewne ryzyko zachorowania na infekcje intymne, ponieważ kobieta jest bardziej na nie podatna. Również ginekolodzy potwierdzają że współżycie w te dni są mało higieniczne. No i oczywiście – podczas okresu kobieta również ma szanse na poczęcie (znikome) ale ma. Jeśli kobieta ma nieregularne cykle tym bardziej może dojść do zapłodnienia!

Zalety i wady

  • Działa przeciwbólowo. Orgazm działa rozluźniająco ale może przyczynić się do intensywniejszego krwawienia.

  • Ciało jest bardziej wrażliwe na dotyk. Jedna kobieta może odczuwać podniecenie i chęć na pieszczoty a druga niekoniecznie, nie w głowie jej będą igraszki tylko wtulenie się w męskie ramiona.

  • Użycie prezerwatywy jest niezbędne. Ze względów higienicznych jak i bezpieczeństwa.

  • Wybór pozycji jest ograniczony. Szczególnie niewskazana jest pozycja na jeźdźca.

  • W takie dni nie każdy mężczyzna jest skory na miłosne igraszki.

  • Najlepsza zaleta – ponoć łatwiej osiągnąć orgazm 😉

Jak widzicie różnie to bywa – jedni są na tak a inni na nie. Jeszcze inni wybierają inną formę przyjemności. A ty, do której grupy należysz? 😉

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!
Autor

2 komentarze

Napisz komentarz

%d bloggers like this: