Jak rozpocząć przygody analne? Teoretycznie jak i praktycznie najprościej jest zacząć odkrywać je na własną rękę, osobiście. Bez pośpiechu i bardzo delikatnie. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tą formą pieszczot, nie wahaj się, spróbuj i przekonaj się, czy to jest dla ciebie czy nie. Ważne jest, aby się odpowiednio przygotować i z niczym się nie spieszyć. Być może te zabawy sprawią, że doświadczysz jednego z najlepszych orgazmów.

To, że jest to odbyt, a nie cipka wiele osób traktuje jako temat tabu i nie dopuszcza do myśli, że można czerpać przyjemność z jego penetracji… ‘’Przecież to jest fe, ble” itp. Każdy człowiek został wyposażony w odbyt do wiadomych celów, – ale nie każdy wie, że odpowiednia stymulacja i pieszczoty tej strefy mogą sprawić wielką przyjemność…

Zacznij od siebie

Tak jak wspomniałam na wstępie, uważam, że odkrywanie przyjemności analnej zależy w głównej mierze od ciebie. To jak się nastawiasz ma duży wpływ na odbieranie bodźców. Dzięki temu, że ty jako pierwsza zaczniesz poznawać tę formę przyjemności, oswoisz się z odczuciami co później zaowocuje podczas zabaw z partnerem. To właśnie dzięki temu możesz później odpowiednio go pokierować jak ma cię pieścić, czy wolniej czy szybciej. Początkowe zabawy potraktujcie jako zapoznanie, opisuj to co czujesz i szukajcie wspólnie sposobu, który okaże się satysfakcjonujący.

A, i jeszcze jedno – dobry poślizg = przyjemne pieszczoty i dobra penetracja, bez oporów. Ważne by o tym pamiętać, ponieważ pozwala to na zminimalizowanie dyskomfortu i ułatwia zabawę. Co do konkretnego nawilżenia, sama stosuję za każdym razem lubrykant hybrydowy od System JO, sprawdza się świetnie (jest bezpieczny dla prezerwatyw). Polecam także lubrykant w formie sprayu marki Pjur, który ma właściwości znieczulające, dzięki czemu szczególnie początkowe zabawy będą satysfakcjonujące.

Pieszczoty analne – czego użyć na początek?

Pierwszym wyborem, oczywistym, jest twój palec (tylko ostrożnie z paznokciami!) dzięki niemu poznasz swój odbyt, jego strukturę oraz to czy ten sposób przyjemności jest dla ciebie. Warto również rozważyć użycie koralików analnych lub małych korków. Te gadżety są odpowiednie do tego, żebyś mogła stopniowo przyzwyczaić się do nowej formy pieszczot.

Jeśli chodzi o koraliki analne polecam te, które stopniowo zwiększają swój rozmiar, jak na przykład Deep Feel od Marc Dorcel. Z nimi zaczynałam swoją przygodę i szczerze mogę polecić początkującym osobom. Dzięki swojemu rozmiarowi nie czuć żadnego bólu podczas aplikacji.

Nie angażuj partnera, jeśli nie poznasz siebie sama

Dlaczego? Dlatego, że jeśli chcesz, aby seks analny nie kojarzył ci się z bólem zacznij od samodzielnej eksploracji tylnego wyjścia. Ponieważ w tej kwestii komunikacja musi być na wysokim poziomie: On musi wiedzieć jak może działać – a jeśli ty sama nie będziesz wiedziała, nie będziesz mogła go dobrze nakierować. I wtedy pojawia się problem, mężczyzna może zrobić to za szybko, za mocno, bez wyczucia – i na tym się zakończy bo stwierdzisz, że to nie dla ciebie. Myślę, że jednak chcesz sobie tego zaoszczędzić. Przede wszystkim musisz być rozluźniona, a przy swoim partnerze może to być różnie – a jeśli już sama „liźniesz tematu” będzie wam znacznie łatwiej.

Jeśli już oswoiłaś się z tematem sam na sam, pora przejść do… praktyczniejszych rzeczy, konkretnie – spróbować z partnerem.

Niektórzy uważają, że seks analny jest ble i obawiają się ubrudzenia. Są sytuacje, że niekiedy prezerwatywa może nie być zbyt czysta ale nie jest to coś strasznego jak podpowiada ci wyobraźnia. Można, nawet zaleca się, wykonać lewatywę, ale można również stosunkowo wcześnie się wypróżnić i wziąć relaksującą kąpiel. To zaoszczędzi ci wielu stresu i obaw przed wspomnianą wyżej sytuacją. Zapewniam was jednak, że jeśli odpowiednio podejdziecie do tematu – seks analny będzie dla was CZYSTĄ (dosłownie i w przenośni) przyjemnością.

Spokojnie i bez pośpiechu

Nie ma sensu wpychać się od razu z penisem bo skutki będą opłakane – zniechęcenie gwarantowane. Pozwól mu również oswoić się z drugim, nieco ciaśniejszym otworem i poznać go lepiej za sprawą twoich wskazówek. Tak jak wspominałam wcześniej – zacznijcie od palców lub gadżetów dla początkujących jeśli posiadacie, jeśli nie to warto się zaopatrzyć. Do tego też możecie użyć prezerwatywy. Pokaż mu co lubisz, nakieruj go i słuchajcie się nawzajem, później z pewnością uda wam się przejść do rzeczy bez obaw i stresu 😉

Są rzeczy ważne i ważniejsze – teraz powiem o tej ważniejszej – kolejność ma znaczenie! Z cipki do pupy, ok, ale nigdy bezpośrednio z pupy do cipki! Zawsze trzeba zmienić prezerwatywę lub porządnie umyć penisa. Lepiej poświęcić chwilę na higienę niż borykać się z uciążliwą, niechcianą infekcją intymną.

Podsumowując: ważną rzeczą jest odpowiednie podejście, poznanie siebie samemu, a dopiero później próbowanie z partnerem. Gadżety analne dla poczatkujących są ogromnym ułatwieniem, ze względu na mniejszy rozmiar i odpowiednie kształty, przez co stymulacja kojarzona jest z przyjemnością, a nie z czymś co boli. Nie idąc na skróty można czerpać z pieszczot, a później z seksu analnego, prawdziwą rozkosz.

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: