Klepać czy nie klepać, oto… nie jest pytanie – bo wiadomo, że klepać! Ale jeśli już, to czym? Pierwsza myśl – dłoń. Pozwolę sobie zażartować, że ją zawsze mamy pod ręką, zatem ten wybór wydaje się oczywisty. Ale może czas pozwolić sobie na inne, niż dotychczas, odczucia? Dziś zaproponuje wam dwa rozwiązania i pomysły: packi i pejcze. Przyjrzymy się ich różnicą i tym jaką przyjemność potrafią sprawić.

Jaka jest różnica między packą a pejczem?

Pierwszą różnicą jest oczywiście ta wizualna. Większość modeli pacek przypomina klapki na muchy lub łopatki do przewracania naleśników. Szerokość, długość czy struktura packi może się różnić w zależności od modelu. Na rynku jest ich wiele. Jeśli chodzi o pejcze – to różnica polega na części zadającej przyjemność. Składa się ona z wielu pasków, rzemyków czy plecionych warkoczyków. Długość? Dowolna. Jeśli chodzi o samą przyjemność – także tutaj różnica jest odczuwalna i pozwolę sobie teraz na krótkie porównanie.

Klaps vs. Klaps

Ze swojej kolekcji do porównania użyję dwustronnej packi Twitchy Palm z serii FSoG oraz rzemykowego pejczyka Sensua od Lelo. Oba gadżety dają dużo dobrego ale w inny sposób. Packę można wykorzystać w dwojaki sposób. Z racji tego, że z jednej strony jest twarda, skórzana a z drugiej miękka, satynowa daje możliwość wyboru. Klaps lekki i subtelny? Czy mocny, zdecydowany i zostawiający ślad na tyłku i uczucie zdominowania w umyśle? Obie opcje są kuszące… i obu warto spróbować.

Natomiast uderzenia pejczem są bardziej zmysłowe. Lubię go używać podczas masażu i delikatnej gry wstępnej, gdy akurat nie mam ochoty na szaleństwa. Odczucia? Uderzające w pośladek cienkie, elastyczne rzemykowe paski dają rozkosz i – przynajmniej w moim odczuciu – uczucie pożądania jakim darzy mnie mój facet. Nawet mocne uderzenia nie zostawiają aż takiego śladu przez co można nim operować nie tylko na tyłku ale także na innych partiach ciała.

Jak zadbać o skórę po klapsach?

Raz delikatnie, a raz brutalnie – zabawa jest fajna i przyjemna, ale jak się kończy należałoby odpowiednio zadbać o skórę. Z powstałymi ranami lub otarciami trzeba obchodzić się delikatnie. Najlepiej użyć kojącego kremu lub chłodzącego, tak by zniwelować odczuwany dyskomfort. Oczywiście należy pamiętać też o tym, że samo wzięcie w dłoń pejcza lub packi i smagnięcie z całej siły w pupę bez wyczucia – i co gorsza z zaskoczenia – nie będzie skutkowało przyjemnym ‘’OCH!’’. Najczęściej popełnianym błędem są zbyt mocne uderzenia tuż na początku zabawy.

Jeśli ma być przyjemnie trzeba się rozumieć, to po pierwsze, a po drugie trzeba obchodzić się zarówno z gadżetem jak i z partnerem/partnerką z wyczuciem. Stopniowo, powoli – bo przecież nigdzie się nie spieszy, prawda? Najpierw delikatnie, a później mocniej. Packą lub pejczem można również gładzić skórę, drocząc się i sprawiając, żeby osoba uległa czekała z niecierpliwością na moment klepnięcia.

Jeśli poznasz gadżet i próg bólu partnera/partnerki przyjemności nie będzie końca. Na początku również ja jak i mój mężczyzna musieliśmy dokładnie poznać własne reakcje i nauczyć się operować jednym jak i drugim gadżetem. Ale zapewniam, że warto opanować tę sztukę, ponieważ doznania płynące ze smagania są wyjątkowe 😉


Moje TOP 6 gadżetów do klapsów


To kolejne gadżety, których nie będzie ubywać, a przybywać w mojej kolekcji. Poniżej znajdują się propozycje modeli w sam raz dla początkujących jak i zaawansowanych. Jeśli jesteś zainteresowana tym sposobem przyjemności i od dawna chodzi ci po głowie zakup pejcza lub packi – polecam zapoznać się bliżej z poniższą listą.

  Packi  

  1. FiftyShades of Grey, Twitchy Palm

Wcześniej o niej wspominałam – dzięki dwóm stronom daje możliwość różnych odczuć i doznań. W zależności od tego jakie dana osoba preferuje klapsy – jedna strona jest jakby ‘’wprowadzająca’’, by później posunąć się dalej i odwrócić packę, by skosztować nieco więcej pikanterii i użyć czarnej strony. Miękką stroną jak najbardziej można dać klapsa również w cipkę, co okazuje się być naprawdę przyjemne – zajrzyjcie do recenzji packi, a dowiecie się o niej więcej 😉

  1. Sportsheets, Hearts

Kolejna packa, która podbiła moje serce i na pewno znajdzie się kiedyś w ciągle rosnącej kolekcji. Wykonana w całości że skóry – dla doznań wizualnych ma również urocze, czerwone serduszka na powierzchni. Potrafisz sobie wyobrazić jaki odgłos daje klepnięcia skórzaną packą w gołą pupę? Nie? Pewnie nie raz widziałaś jak ktoś składa skórzany pasek na pół w charakterystyczny okrąg i szybko pociągając za oba końce po prostu nim „strzela”. Tak to właśnie brzmi. Przyjemność z uderzenia również jest przyjemna.

  1. Obsessive, Packa

W ofercie tej bieliźnianej marki można znaleźć również takie gadżety jak packa – ta akurat jest wykonana w kształcie serca, więc klapsy serwowane będą z miłością 😉 Z racji tego, że jej powierzchnia jest miękka, intensywność uderzeń również nie będzie taka mocna jak w przypadku poprzednich. Gra wstępna z takim dodatkiem z pewnością nabierze rumieńców… na pośladkach 😉

  Pejcze  

  1. Lelo, Sensua

Kto kupuje gadżety ten wie, że Lelo to wyjątkowa marka, która w swoim asortymencie ma wiele luksusowych zabawek o ciekawym i minimalistycznym designie. Tak samo pejczyk Sensua jest zabawką, po przez którą każde smagnięcie powoduje podkręcenie pikanterii między wami. Zamszowe paski mogą dostarczyć zmysłowych i subtelnych doznań, a także nieco bardziej drapieżnych – zależy ile siły w rękach ma osoba, która wymierza przyjemność 😉 Jakiś czas temu pojawiła się na blogu jego recenzja – zatem kto jest nim zainteresowany to zachęcam do poznania go bliżej.

  1. FiftyShadesFreed, Cherished Collection

Miłośniczki Greya z pewnością znają również gadżety z oficjalnej kolekcji – niech jednak nie umknie waszej uwadze elegancki mini pejczyk Cherished Collection. Jego zaletą jest to, że ma niewielki rozmiar i można go ze sobą zabrać niemalże wszędzie, bo nie zajmie dużo miejsca. Klapsy wymierzane nim będą mocne, ponieważ jego paski są wykonane ze skóry naturalnej.

  1. Sex&Mischief, Black Faux

Ostatni pejcz, z którym można się nieźle zabawić. Dzięki plecionej rączce jeszcze lepiej leży w dłoni. Wykonany ze sztucznej skóry, dzięki czemu odczucia będą intensywne i drapieżne (ale subtelne również mogą być, np. poprzez głaskanie lub lekkie ciosy). Gadżet w sam raz dla osób początkujących, które chcą zasmakować świata BDSM.

Oczywiście, są to tylko propozycje. Szukając czegoś dla siebie po raz pierwszy musicie tak naprawdę zaryzykować – ale tutaj mogę obiecać wam jedno. Ryzyko na pewno się opłaci. Nie pisałam tutaj o możliwości szerszego wykorzystania pacek czy pejczów. Podduszanie za pomocą dłuższego pejcza? Wykorzystanie rączki niektórych do masturbacji? Tak, są również i takie, których rączka może posłużyć jako dildo – np. Icicles No. 38 🙂

Jeśli etap dłoni oraz paska macie za sobą pora sięgnąć za coś większego i klepanie zamienić w spanking – o którym szerzej pisałam już jakiś czas temu.

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: