Higiena gadżetów to podstawa, chociaż nie często się porusza się ten temat. Dlaczego warto czytać instrukcje dołączone do zakupionych gadżetów? Żeby wiedzieć jak odpowiednio o nie zadbać. To bardzo ważne dlatego, że dbając o zabawki dbamy o nasze zdrowie intymne.

Higiena to nie tylko mycie, to również sposób przechowywania i konserwacja gadżetów. Czytaj ulotki załączone do zestawu aby wiedzieć co można użyć do czyszczenia, a czego nie, żeby nie uszkodzić materiału. Jeśli chcesz, żeby twój gadżet służył ci długo, po prostu o niego zadbaj.

Jak czyścić wibrator i dildo?

Samo przecieranie ich po użyciu nie wystarczy, to bardzo powierzchowne i szkodliwe dla twojego zdrowia.

Dlaczego nie wystarczy? Bakterie gromadzą się wszędzie, tym bardziej, jeśli nie myjesz gadżetu tuż po użyciu, lub korzystasz z produktów o porowatej strukturze. Łatwo nabawić się w ten sposób infekcji.

Masz do wyboru kilka sposobów, które zapewnią odpowiednią higienę dla twoich zabawek. 

Pierwszym, szybkim i wygodnym, sposobem jest użycie cleanera w sprayu (np. ten marki Fun Factory – możesz go także użyć do higieny miejsc intymnych podczas podróży). Wystarczy spryskać gadżet i chwilę odczekać, po czym wytrzeć do sucha.  To świetna opcja nie tylko dlatego, że świetnie czyści ale i działa przeciwgrzybiczo – warto się w niego zaopatrzyć.

Niektóre gadżety można wygotować – to drugi bezpieczny i dobry sposób –  te wykonane ze stali nierdzewnej bądź szkła czy silikonu medycznego można w ten sposób myć. Wystarczy zanurzyć je we wrzątku na dłuższa chwilę używając oczywiście gazy, żeby się nie poparzyć i nie dotknąć gadżetem do dna garnka.

Mydło antybakteryjne. Trzeci sposób, dzięki któremu zachowasz gadżety w  higienicznej czystości. Wystarczy woda i mydło – większość gadżetów można czyścić właśnie w ten prosty sposób.

Jak czyścić gadżety analne?

Jeśli używasz swoich zabawek analnie i waginalnie – szczególnie przestrzegaj higieny – tak samo jak podczas seksu z partnerem.

Nigdy, przenigdy nie przemieszczaj się z tyłka do cipki – to niehigieniczne. Zawsze używaj sposobów, które wymieniłam wyżej aby umyć gadżet przed zmianą sposobu penetracji. Absolutnie nie korzystaj z niczego co zawiera alkohol, ponieważ może uszkodzić materiał z jakiego gadżet został wykonany. Staraj się myć zabawki od razu po użyciu. Dzięki temu będzie długo i szczęśliwie dostarczał ci przyjemności 😉

Przechowywanie gadżetów erotycznych

Oprócz higieny ważną rzeczą jest również przechowywanie gadżetów – jak je przechowywać? Często do zestawu producenci dołączają materiałowe etui, wystarczy więc trzymać je w takim woreczku. Ale gdzie trzymać woreczek z gadżetem? Otóż to, można przechowywać w oryginalnym pudełku producenta albo – warto przeznaczyć jedną szafkę, szufladę czy pudełko, w którym będą mogły spokojnie leżeć i czekać na swój dzień 😉 Nie będą na widoku i nie wpadną w niepowołane ręce.

Podsumowując: Higiena jest podstawą, myj gadżety i dbaj o ich czystość  w trosce o swoje zdrowie i o żywotność używanego dilda, wibratora czy innego z gadżetów.

Przeczytałaś? Oceń!
Autor Paulina

Napisz komentarz

%d bloggers like this: