Czy zastanawialiście się kiedyś jak smakuje miłość? Przypomina smak słodkiego wina? Jest słona jak łzy? Czy może pozostawia gorzki posmak na naszym sercu? W książce Ashley Warlick dowiesz się jaki jest naprawdę „Smak miłości”.

Dwa małżeństwa. Jedna historia.

Rok 1934. Mary Frances Fisher to kobieta bardzo inteligentna i wykształcona. Podróżniczka oraz pisarka. Jej mąż, Al, marzył o szczęśliwym małżeństwie – aczkolwiek nigdy o nie specjalnie nie walczył i nie starał się na tyle mocno aby te marzenia stały się realne. Zamiast zbliżać się do żony – oddalał się. Nie cieszył jej sukcesami i zawsze stał gdzieś za nią zamiast obok. Nie był przy niej nawet wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebowała. Mary choć kochała swojego męża to większym uczuciem i namiętnością darzyła jego przyjaciela – Tima.

Z kolei Tim tkwił w małżeństwie z Gigi, i choć zrobiłby dla niej wszystko, to tylko z rozsądku a nie z czystej miłości. Kobieta znała jego sekret, który definitywnie ich od siebie oddalił. Tim nie ma wiele potrzeb. Potrzebuje miłości, gorącego uczucia.

Schemat

Oba małżeństwa powtarzają pewien schemat. Każda z par doskonale potrafi przewidzieć jak będzie wyglądał ich wspólnie spędzony czas. W ich sercu nie ma już żaru miłości i namiętności. Ich uczucia są chłodne jak jesienne poranki, nie ma w nich ani jednego wiosennego promyka nadziei…

Smaki miłości

Jak wcześniej wspomniałam – miłość może mieć różne smaki. Gorzkie są rozstania i rozwody, słone łzy spowodowane smutkiem. Zdarzają się też słodkości pomieszane z kwaśnym posmakiem. Książka stawia na to wszystko lecz nie jest też nim przesycona przez co nie będziemy musieli co strona popijać jej szklanką wody.

 Zalety książki? Ogrom uczuć i emocji które można dostrzec na każdej stronie. Bohaterowie są niezwykle dobrze przedstawieni i sportretowani, a czytelnik nie ma problemu żeby sobie ich wyobrazić oraz wczuć się w ich „położenie”. Myśli z punktu widzenia Ala, Tima oraz Mary umożliwiają nam pojęcie sytuacji z ich punktu widzenia.

Podsumowując

Autorka przedstawiła skomplikowane życie, w którym bohaterowie borykali się z trudnymi decyzjami i wyborami. To Biografia M.F.K. Fisher – słynnej amerykańskiej pisarki. Poznajemy jej życie, nieszczęśliwą miłość i  dowiadujemy się o romansie, który pozwolił na odrobinę szczęścia. Wszystko by było dobrze, gdyby książka była podzielona na nieco krótsze rozdziały, zdecydowanie lepiej by się czytało. Sama historia jest wstrząsająca i możemy poczuć ją bardzo wyraźnie utożsamiając się z bohaterami. Ale zbyt szczegółowe opisy trochę mnie przytłaczały. Jednak nadal to ciekawa lektura z którą pasowało by się zapoznać. Polecam.

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!
Autor

2 komentarze

  1. Kamila / Z naciskiem na szczęście Reply

    Czuje, że szybko odnalazłabym się w tej historii.

     

Napisz komentarz

%d bloggers like this: