Co wiesz o seksie? Hmm… a może pierwsze pytanie powinno brzmieć: co wiesz o sobie samym? o swoim ciele, pragnieniach? Pytań więcej niż odpowiedzi, których próżno szukać na lekcjach WDŻ czy chociażby nawet w domu, wśród bliskich. Na szczęście jest książka, w której znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania.


Nasze ciało nie jest opakowaniem, tylko częścią nas samych. Dbajmy o nie, zamiast je oceniać i krytykować.
(Alicja Długołęcka)


Najczęściej szukamy wszystkiego w Internecie – czy to dobrze? I tak i nie.

Są strony gdzie można znaleźć wartościowe porady ale są i takie, na których nie znajdziemy właściwych informacji. #SEXEDPL to książka, w której Anja Rubik wraz z ekspertami stara się uzmysłowić młodym ludziom czym jest dorastanie, miłość czy seks.

#ToWażne

W książce znajduje się 18 rozmów. Konkretniej to rozmowy Anji Rubik z różnymi lekarzami i ekspertami w kwestii TABU. Ale jak to, modelka i pisze o seksie? Tak, i wiecie co? Naprawdę robi to doskonale! Choć ja etap dorastania mam już za sobą to stwierdzam, że mając lat „naście” ta lektura naprawdę mogłaby mi się przydać.

#ToDotyczyKażdegoZNas

Antykoncepcja, choroby weneryczne, samoakceptacja, orientacja seksualna. Przeczytać o tym jest łatwiej niż się o kogoś zapytać. Sama wiem, że z rodzicami na ten temat ciężko mówić. Ciężko – po prostu czujemy wstyd i skrępowanie. Szkoła? Masturbacja – be. Antykoncepcja – tylko kalendarzyk. Niedawno swój renesans przeżyła Sztuka kochania Michaliny Wisłockiej – literatura dla trochę starszego czytelnika. Teraz swój czas ma #sexedpl.


Seks służy przyjemności, wyluzowaniu, nie może nas stresować. Jeśli mamy wątpliwość warto się zastanowić, odczekać, dać sobie czas. Nic na siłę.
(Natalia Skoczylas)


#BezWstydu

Trudne pytania – proste odpowiedzi. Tak można podsumować tę książkę. Bez żadnego owijania w bawełnę, bez żadnego wstydu, obejścia tematu czy potraktowania go po macoszemu. Na tym właśnie polega rozmowa. O dojrzewaniu, miłości, seksie. Wszystko czego potrzeba młodym osobom zawarte jest w tych 224 stronach. Oczywiście uważam, że ta lektura nie jest przeznaczona tylko dla nastolatków, dorośli również mogą po nią sięgnąć.

Reasumując. Książka dla każdego – dla niej czy dla niego.  Można podarować z szczególnej okazji lub… bez okazji. Polecam.

#sexedpl, Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie. Recenzja

Przeczytałaś? Oceń!
Autor Paulina

Napisz komentarz

%d bloggers like this: