Prawdą jest, że niebo jest niebieskie, a trawa zielona. Również to, że Brooke Bradley (w skrócie BB) w swoim życiu podejmuje same szalone, często nieprzemyślane, decyzje nie jest kłamstwem. Zauroczenie w praktycznie każdym napotkanym mężczyźnie, który poświęci jej odrobinę czasu? Puszczenie w niepamięć wszystkich nieudanych związków w kilka dni po spotkaniu kolejnego łobuza, który kocha jeszcze bardziej? Cała BB. Kolejny tom serii przygód naszej nastoletniej dziewczyny zatytułowany Sex/Star to rollercoaster z jej życia. Zapraszam do recenzji 😉

Do trzech razy sztuka?

Był Knight. Był Harley. Pora na Hansa. Poprzedni mężczyźni zostawili w jej życiu pamiątki, które na stałe odcisnęły się na jej psychice (przynajmniej w teorii). BB jest ofiarą nieszczęśliwych miłości – które sama sobie wybiera. Można powiedzieć, że przy każdym takim wyborze sama sobie strzela w kolano a poprzednie strzały niczego jej nie nauczyły. Może jednak ona to po prostu lubi? Zadawać się ze specyficznymi mężczyznami, którzy lubią pakować się w kłopoty przy okazji pociągając ją za sobą.

,,Wciągałam w nozdrza zapach mężczyzny, żeby się nim napawać. Papierosy i pot, tak pachniał rock and roll.’’

Hans Oppenheimer, kolejny mężczyzna, który oczarowuje Brooke. To seksowna gwiazda rocka. Czy jest niegrzecznym chłopcem czy księciem z bajki, która kończy się happy endem? Z wyglądu może i jest bad boyem, ale wewnątrz niczym książę, który wie jak obchodzić się z kobietą – tak przynajmniej widzi go nasza nastolatka.

Chłopiec z gitarą, (nie?)będzie dla niej parą

Gdzie można, chociaż trochę, podleczyć złamane serce i zranioną duszę? Oczywiście – na imprezie, gdzie alkohol usypia ból i pozwala na chwilowe zapomnienie. Właśnie tam w oko Brooke wpada przystojny basista. Hans ma wszystko, co podoba się BB: jest przystojny, delikatny, ma tatuaże i jest romantyczny. Oczywiście dziewczyna ma motylki w brzuchu i tak jak przy poprzednich „pewnych na sto procent” wyborach wyobraża już sobie obrączki i białe gołębie po sakramentalnym TAK.

Znając poprzednie części możecie spodziewać się na pewno jednego – nie może być zbyt kolorowo. BB po raz kolejny była szczęśliwa, że trafiła na mężczyznę, z którym stworzy coś trwałego. Na początku wszystko było piękne, układało się doskonale i bohaterka mogła poczuć, że naprawdę żyje, a w jej życiu zagościł spokój i szczęście, które spowodowane było miłością i bliskością mężczyzny, który wiedział jak zadowolić kobietę (nie tylko w łóżku). Jednak życie to nie bajka. I Brooke przyjdzie zmierzyć się z rzeczywistością.

„Uwielbiałam sposób w jaki mnie kochał. W chwili, gdy się pojawił w moim życiu, miałam wrażenie jakby ktoś przekręcił przełącznik. Nagle zyskałam dostęp do uczuć, których dotąd nie znałam. Do wspomnień, które utraciłam lata temu. Znalazłam swoją bratnią duszę.”

Podsumowując

Sex/Star to tom, w którym mamy okazję zaobserwować zmianę Brooke – minimalną ale jednak. Tak naprawdę dla mnie to był najlepszy tom, który również czytało się najlżej. Mimo, że nie brakuje tu przeróżnych wariactw to humor autorki nadrabia wszystko. Historia sama w sobie jest całkiem ciekawa 😉

W młodości popełnia się różne błędy, które są dla nas nauką – i w tej serii mamy okazję odnaleźć trochę siebie. Także popełniamy błędy, których później żałujemy i z których wyciągamy wnioski (może nie w ilości hurtowej jak Brooke ale jednak!). Seria jest zbiorem właśnie takich doświadczeń autorki, która w jakiś sposób chcę podzielić się z nami swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami. Może są one lekko podkoloryzowane i naciągnięte ale być może wiele z tych rzeczy wydarzyło się naprawdę 🙂

Za egzemplarz serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Wielka Litera

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: