Okres zimowy jest prawdziwą katorgą dla naszego zdrowia. Katar lub kaszel i gorączka to nieodłączna para, która tak chętnie atakuje nas podczas tej pory roku. Co zatem zrobić żeby podwyższyć naszą odporność? Po prostu dmuchać na zimne – stosować zapobiegawczo seks, co najmniej kilka razy w tygodniu 😉

Jesteś lekiem na całe zło…

…jeżeli tylko pójdziesz ze mną do łóżka. Nie od dziś wiadomo, że stosunek ma więcej plusów niż minusów.  Zamiast brać tabletki, czy pić niedobry syrop lepiej zabrać się za swojego partnera czy partnerkę. Bo przecież zdrowie jest najważniejsze! Pewnie się zastanawiacie jakie korzyści można wyciągnąć z seksu (oprócz przyjemności, rzecz jasna!) – zatem mam dla was kilka przykładów.

  1. Bądź odporna, a nie oporna.

Osoby, które są aktywne w łóżku – rzadziej zapadają na przeziębienia czy grypę. Seks zwiększa produkcję przeciwciał co również pomaga przy ochronie przed astmą. Na szczęście na „wizytę domową” możesz zapisać się kiedy tylko chcesz, nie musisz martwić się o kolejki czy przebywanie na korytarzu wśród innych chorych. Mając partnera to jakby mieć prywatnego lekarza, który zajmie się każdym (nie)nagłym przypadkiem 😉

  1. Oddychaj pełną piersią

U kobiet, seks powoduje uwalnianie wielu hormonów. Między innymi oksytocyny, która może mieć działanie ochronne przed rakiem piersi czy też estrogenu, który pomaga w dolegliwościach kardiologicznych. Zatem jeżeli ma coś stanąć… to niech nie będzie to serce.  Lepiej niech stanie czas, kiedy oddajecie się przyjemności.

  1. Tryskaj życiem

Czy wiecie, że częste orgazmy mężczyzn – przynajmniej 5 razy w tygodniu powodują zmniejszenie prawdopodobieństwa zapadnięcia na raka prostaty? Seks pomaga także mężczyznom (i kobietom) wzmacniać mięśnie miednicy, co pomaga z dolegliwością z nietrzymaniem moczu. Kolejny powód, by połączyć przyjemne z pożytecznym i wspólnie zrobić coś dla zdrowotności.

  1. Z seksem nam do twarzy

Orgazm to relaks dla ciała i umysłu. Wiele „ładunków” hormonalnych uwalnianych podczas uniesienia powoduję, że wyglądamy młodziej i po prostu lepiej się czujemy. Seks pozwala nam się uspokoić i daje poczucie szczęścia.  Podaruj zatem drugiej połówce odrobinę radości, relaksu i uśmiechu na twarzy – zaproś ją do łóżka i pokaż „gwiazdy”… 😉

  1. Raz rano i raz na noc

To wskazanie uniwersalne. Nie chodzi mi tutaj o tabletki, aczkolwiek o wasz miłosny zabieg! Czy wiecie, że seks pozwala walczyć z bezsennością? I choć to mężczyźni są szczególnie „narażeni” na zasypianie po seksie, to nie jest w tym nic złego. Endorfiny wyzwalane podczas seksu odpowiadają za odstresowanie dzięki czemu łatwiej jest nam zasnąć – w szczególności po spokojnym stosunku. Jeżeli chcecie pobudki, będziecie musieli trochę zaszaleć.

Mówi się, że lekarstwo nie ma być dobre, a ma działać…

Jak widzicie sami seks jest doskonałym argumentem na to, że aby być zdrowym trzeba skosztować także czegoś dobrego. Jeżeli czujecie, że z waszym zdrowiem jest coraz gorzej czym prędzej udajcie się do łóżka – oczywiście z partnerem!

A co gdy jesteście zdrowi jak ryby? Cóż, ja sama wyznaje zasadę: lepiej zapobiegać niż leczyć 😉

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: