fbpx

Okres zimowy jest prawdziwą katorgą dla naszego zdrowia. Katar lub kaszel i gorączka to nieodłączna para, która tak chętnie atakuje nas podczas coraz zimniejszych dni. Co zatem zrobić żeby podwyższyć naszą odporność? Po prostu chuchać, znaczy… dmuchać na zimne 😉

Jesteś lekiem na całe zło…

…jeżeli tylko pójdziesz ze mną do łóżka. Nie od dziś wiadomo, że stosunek ma więcej plusów niż minusów.  Zamiast brać tabletki, czy pić niedobry syrop lepiej zabrać się za swojego partnera czy partnerkę. Bo przecież zdrowie jest najważniejsze! Zapytacie jakie korzyści najlepiej można wyciągnąć z seksu? Mam dla was kilka przykładów.

  1. Bądź odporna a nie oporna.

Osoby, które są aktywne w łóżku – rzadziej zapadają na przeziębienia czy grypę. Seks zwiększa produkcję przeciwciał co również pomaga przy ochronie przed astmą. Na szczęście na „wizytę domową” możesz zapisać się kiedy tylko chcesz 😉

  1. Oddychaj pełną piersią

U kobiet, seks powoduje uwalnianie wielu hormonów. Między innymi oksytocyny, która może mieć działanie ochronne przed rakiem piersi czy też estrogenu, który pomaga w dolegliwościach kardiologicznych. Zatem jeżeli ma coś stanąć… to lepiej niech nie będzie to serce. 

  1. Tryskaj życiem

Czy wiecie, że częste orgazmy mężczyzn – przynajmniej 5 razy w tygodniu powodują zmniejszenie prawdopodobieństwa zapadnięcia na raka prostaty? Seks pomaga także mężczyznom (i kobietom) wzmacniać mięśnie miednicy co pomaga z dolegliwością z nietrzymaniem moczu.

  1. Z seksem nam do twarzy

Orgazm to relaks dla ciała i umysłu. Wiele „ładunków” hormonalnych uwalnianych podczas uniesienia powoduję, że wyglądamy młodziej i po prostu lepiej się czujemy. Seks pozwala nam się uspokoić i daje poczucie szczęścia. Przyjemne z pożytecznym!

  1. Raz rano i raz na noc

Nie chodzi mi tutaj o tabletki lecz o wasz miłosny zabieg! Czy wiecie, że seks pozwala walczyć z bezsennością? I chodź to mężczyźni są szczególnie „narażeni” na zasypianie po seksie to nie jest w tym nic złego. Endorfiny wyzwalane podczas seksu odpowiadają za odstresowanie dzięki czemu łatwiej jest nam zasnąć – w szczególności po spokojnym stosunku. Jeżeli chcecie pobudki, będziecie musieli trochę zaszaleć.

Mówi się, że lekarstwo nie ma być dobre a ma działać…

Jak widzicie sami seks jest doskonałym argumentem na to, że aby być zdrowym trzeba skosztować czegoś dobrego. Jeżeli czujecie, że z waszym zdrowiem jest coraz gorzej czym prędzej udajcie się do łóżka! Oczywiście z partnerem!

A co gdy jesteście zdrowi jak ryby? Cóż ja sama wyznaje zasadę: lepiej zapobiegać niż leczyć 😉

 

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: