To jeden z problemów z jakim zmagają się panowie – głównie młodzi, którzy rozpoczynają życie seksualne. Ale może również się przytrafić mężczyźnie, który jest tak bardzo urzeczony pięknem swojej kobiety i… cóż, chce wypaść jak najlepiej jednak dzieje się na odwrót.

Duży i wstydliwy problem mężczyzn

Nie ma co ukrywać – problem przedwczesnego wytrysku jest problemem, przez co mężczyzna zadręcza się różnymi myślami, które mogą spowodować, że penis nie stanie na wysokości zadania.  W związku, w takich chwilach,  ważne żeby kobieta wykazała się wsparciem i zrozumieniem. A już tym bardziej odrzuciła żarty które zahaczają o problem.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Do najczęstszych przyczyn zalicza się:

 • Nieregularne współżycie
 • Brak doświadczenia
 • Problemy natury psychicznej np. stres czy presja wywierana przez mężczyznę na samym sobie

W takich przypadkach problem po jakimś czasie może ustąpić sam.

Przedwczesny wytrysk może być również przyczyną następstw chorób organicznych:

 • Zaburzenia erekcji
 • Cukrzyca
 • Choroby układu moczowo-płciowego
 • Niedoczynność tarczycy

Co robić, gdzie się udać i jak leczyć?

Po pierwsze – nie panikować, bo to nie wróży dobrego rozwiązania. Jeśli masz problem z ciągłym stresem, udaj się do lekarza. Kiedy podejrzewasz przyczynę organiczną udaj się do urologa lub lekarza pierwszego kontaktu. Specjalista udzieli pomocnych wskazówek, oraz zadecyduje czy problem wymaga leczenia farmakologicznego, miejscowego za pomocą odpowiednich środków lub zaleci wizytę u psychologa.

Jak radzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

Jeśli twój problem dotyczy pierwszej grupy przyczyn, możesz wspomóc się ćwiczeniami. Mogą ci pomóc w tym specjalne masturbatory. Wszystko po to, aby poprawić swój komfort psychiczny i żeby seks był przyjemnością – nie powodem do stresu i udręką.

 1. Spokojne ruchy

Podczas seksu, od samego początku wykonuj spokojne i łagodne ruchy. Kiedy poczujesz, że wytrysk  jest blisko, nie wykonuj żadnych ruchów. Zrób to w taki sposób, aby zadziałać wyłącznie na podniecenie. Tylko pamiętaj, bez pospiechu.

 1. Uciskanie punktu między kroczem a odbytem

Możesz spróbować podczas stosunku, przez około 3–4 minuty, uciskać palcami wskazującym i środkowym lewej ręki miejsce między kroczem a odbytem. W między czasie pamiętaj o głębokich oddechach.

 1. Kochaj się często (lub masturbuj)

Dokładnie tak, udowodniono że częsty seks pomaga w walce z przedwczesnym wytryskiem. A więc można połączyć przyjemne z pożytecznym. Im więcej uprawiasz seks czas jego trwania ulegnie wydłużeniu.

Jeśli chodzi o masturbację na erotycznym rynku dostępne są gadżety, które pomagają mężczyznom dotkniętym tym problemem. Dzięki treningom z gadżetem np. Fleshlight Instructor ćwiczysz technikę oraz wytrzymałość seksualną. Posiada większą ilość wypustek niż inne masturbatory. Taki trening to czysta przyjemność 😉

Oprócz wyżej wymienionego gadżetu możesz sięgnąć również po pierścień erekcyjny, który skutecznie ogranicza odpływ krwi i utrzymuje erekcje. Należy jednak pamiętać, że pierwsze użycie pierścienia powinno ograniczyć się do 10 minut, kolejne do 20 – i najważniejsze odstęp przed ponownym użyciem powinien wynosić co najmniej godzinę.

Produkty, które mogą przedłużyć stosunek

 • Na rynku dostępne są również te mające na celu przedłużyć stosunek – w środku nawilżone są benzokainą, czyli substancją znieczulającą. Są bezpieczne, nie tłumią doznań, jedynie je zmniejszają.
 • Krem, żel lub spray. To również pomocne produkty, które pomagają walczyć z przedwczesnym wytryskiem. Jak je stosować: wystarczy zaaplikować na penisa i poczekać aż się wchłonie (inaczej jeśli dojdzie do stosunku znieczulimy także kobietę). Można użyć do tego prezerwatywy.

Jeśli borykasz się z tym problemem od dłuższego czasu i nic nie jest w stanie ci pomóc – nie czekaj, udaj się do lekarza. Wczesna diagnostyka i pomoc lekarska nie tylko zdejmie z ciebie ciężar ale i poprawi jakość życia seksualnego.

Przeczytałaś? Oceń!
Autor Paulina

Napisz komentarz

%d bloggers like this: