Nieosiągalna to kolejna książka z cyklu Niepokorna autorstwa Madeline Sheehan. Mimo początkowych oporów zmierzenia się z kolejną częścią tej historii – nie zrezygnowałam i dałem jej jeszcze jedną szansę. Czy żałuję? Nie. Nieosiągalna stoi poziom wyżej od poprzedniczek. Dlaczego tak uważam? Przeczytajcie same.

Szczenięca miłość

Tegen Matthews, jak można się spodziewać, jest niejako związana z motocyklami i życiem harleyowców. Jest córką dziwki – Dorothy Kelly – z klubu Hell’s Horsemen. Jako młoda dziewczyna poznaje starszego o kilka lat Cage’a Westa. Młodzieniec różni się od mężczyzn, z którymi miała dotychczas do czynienia – jest troskliwy, miły, potrafi odwzajemniać uczucia.

Na początku jest dla niej przyjacielem, ale  Tegen z czasem coraz bardziej zatraca się w uczuciu, które przeistacza się w coś głębszego. Byłoby słodko, gdyby była to normalna miłosna historia ale to historia gdzie miłość jest wyrażana w specyficzny sposób. Cage dorośleje i zmienia się, niestety, nie na lepsze. Łamie serca wszystkim kobietom, wystarczy jeden jego uśmiech…

Nieosiągalna jest równie przesycona seksem i brutalnością część jak i pozostałe trzy książki. Chociaż uczucie między bohaterami jest pogmatwane – nigdy nie gaśnie. Bywają wzloty i upadki, przeróżne kłótnie. Jak jednak wiadomo po burzy zawsze wychodzi słońce. Podobno rozmowa rozwiązuje niemal każdy problem. Czyżby? W tym przypadku to łóżko jest zdecydowanie lepsze i wygodniejsze. Przynajmniej dla nich.

Drugi plan

W Nieosiągalnej poznajemy również dwójkę innych bohaterów – Elli oraz Dirty’ego. Chociaż to bohaterowie drugoplanowi to ich historia była dla mnie ciekawsza niż Tegen, która wiecznie histeryzowała, lamentowała i wszczynała kłótnie z synem Deuce’a – była po prostu irytująca.

Podsumowując

Życie motocyklistów z klubu Hell’s Horsemen nie jest proste, więc i cała historia nie będzie sielankowa. To już wiemy z poprzednich części. Duży plus książki jest taki, że ta kwestia się nie zmienia. To nadal twardzi ludzie, brudne interesy i wulgarny język. W każdej z tych książek poznajemy je od innej strony, pojawiają się nowe informacje, które wiążą się w całość z każdą czytaną częścią.

Madeline Sheehan stworzyła godną uwagi serię. Dla kogo? Dla kogoś, kto chce oderwać się od przesłodzonych romansów i przewidywalnych historii. To coś więcej niż romans. To trudy życia i niełatwe wybory, miłość, nienawiść i wiele innych uczuć, które pojawiają się u czytelnika podczas lektury. Jak wspomniałam na początku, trzecia część cyklu wydała mi się dotychczas najciekawsza i nie żałuję, że dałam Madeline jeszcze jedną szansę.

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: