Czy taki mężczyzna w ogóle istnieje? Myślę, że dla każdego słowo ”idealny” znaczy co innego. Kristen Ashley w tej powieści doskonale pokazała postać idealnego mężczyzny oraz jego cechy. I… faktycznie jest dziki i nieposkromiony 😉

Mary Hanower –  trzydziestojednoletnia zakompleksiona kobieta, sama swój wygląd oceniła na ‘’mocne dwa-i-pół’’.  Jest zamknięta w swoim własnym świecie. Klasyfikuje ludzi ze względu na wygląd i status społeczny, w dodatku uważa, że ”dziesiątka” nie może być z ”dwójką”.  Jej niska samoocena o samej sobie jest związana z trudną przeszłością, od której chce trzymać się z daleka. Pracuje w firmie sprzedającej łóżka i materace, wiedzie dość ułożone życia. Ma za sobą poważny związek, który rozpadł się na etapie wspólnego mieszkania. Od jakiegoś czasu podkochuje się w swoim sąsiedzie. Mitch Lawson jest detektywem. Jest przystojny, ma czarujący uśmiech i cudowne ciało. Mary wątpi, że kiedykolwiek zwróci na nią swoją uwagę ze względu na fakt, że jest ”dziesiątką-i-pół”.

Idealny mężczyzna, Kristen Ashley. Recenzja PRZEDPREMIEROWO

Sąsiedzka pomoc

Pewnego dnia… Mary puka do sąsiadów z prośbą o pomoc z popsutym kranem w łazience. Przechodzący obok Mitch oferując swoją pomocną dłoń. Kobieta jest spanikowana i sparaliżowana tym, że wejdzie do jej domu i będzie z nim sam na sam, ale się zgadza. Od tego czasu jej życie się zmienia.

W książce świetnie pokazane jest jak kobieta w towarzystwie mężczyzny, którym jest zauroczona popełnia nieświadomie gafy i błądzi myślami gdzieś daleko. W tym przypadku Mary jest bardzo speszona tym, że znajduje się w tak małej przestrzeni, jaką jest ich wspólna galeryjka, razem z Mitch’em. Im bardziej chciała wydać się opanowana tym gorzej jej to wychodziło. Z kolei Pan detektyw emanował pewnością siebie i opanowaniem – tym wpędzał ją w zakłopotanie.

Czy to miłość?

Mara to typ kobiety sama-sobie-z-tym-wszystkim-dam-radę. Dochodzi do sytuacji, która burzy jej spokój i porządek. Na jej barki spada opieka nad dwójką małych dzieci. Jej kuzyn jest w tarapatach i nie podołał obowiązkowi rodzicielskiemu. W pomoc kobiecie angażuje się stanowczy detektyw Mitch, który od momentu poznania całej sytuacji nie odstępuje jej na krok. Główna bohaterka nie dopuszcza myśli, że jej sąsiad jest dla niej szczerze miły – jak zaczyna być chamski to kobieta odzyskuje język i zaczyna rozmawiać i się nie jąka (inaczej ciągle chce coś powiedzieć i… tylko na tym się kończy). Między nimi w końcu dochodzi konkretnej wymiany zdań. Kobieta myślała, że on w ogóle nie zwraca na nią uwagi – chyba przez to, że za bardzo zajmuje się klasyfikacją ludzi w skali 0-10. Dla niej taka ”dwójka-i-pół” to nie ta liga dla przystojnego detektywa, który rozbił tę skalę. Jednak się myliła, wiedział o niej więcej niż mogło się jej wydawać. Zwracał uwagę nawet na drobne szczegóły. Lawson czyta z niej jak z otwartej księgi, nie dziwne, w końcu jest detektywem.

Idealny mężczyzna

Mitch  zachowuje się jak prawdziwy mężczyzna. Inny uciekłby gdzie pieprz rośnie kiedy na horyzoncie pojawiła by się dwójka dzieci i kiedy poznałby szaloną rodzinkę kobiety. Lawson oferuje swoją pomoc, troszczy cię o Mary i o dzieci – jego świat kręci się wokół nich. Czy to jest miłość? Miłość okazuje się na wiele sposobów, nie tylko poprzez dwa krótkie słowa. Masaż stóp po ciężkim dni w pracy, pomocna dłoń w potrzebie, troska, opieka. Nie mogę wam za wiele powiedzieć, ponieważ zrobiłabym z recenzji streszczenie 😉 Dlatego zachęcam do sięgnięcia po Idealnego mężczyznę i poznanie tej wspaniałej historii. Postać detektywa Lawsona na pewno podbije wasze serducha!

Podsumowując. Lekka lektura, dobrze i szybko się czyta. Ciekawi i jest dość zabawna momentami. Przyznam szczerze, książka mnie tak zaciekawiła, że pochłonęłam ją niemal w jeden dzień – a nie jest krótka, ma 544 strony. Chętnie sięgnę po poprzednie dwa tomy tej serii. Są one odrębnymi historiami i nie łączą się ze sobą.

Za możliwość przeczytania egzemplarza Idealnego mężczyzny i podzielenia się z Wami moją opinią dziękuję Wydawnictwu Akurat 😉

 

Przeczytałaś? Oceń!
Autor Paulina

Napisz komentarz

%d bloggers like this: