Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę

Depilacja jest czymś normalnym i chyba każda z nas chce czuć się seksownie i nie martwić się wystającymi włosami spod kąpielowych majtek lub seksownej koronkowej bielizny, którą przeważnie ściąga ukochany mężczyzna 😉

Jak wykonać ją prawidłowo?

Jak dobrze pewnie wiesz, okolice intymne są bardzo wrażliwe, więc trzeba odpowiednio przeprowadzić ten zabieg żeby nie zafundować sobie nieprzyjemnych doznań.

Możesz wybrać się do salonu kosmetycznego, gdzie wszelką depilacją zajmują się profesjonaliści. Jeśli jednak nie jesteś na tyle odważna, żeby iść na całość – zrób to sama! Poniżej lista sposobów oraz plusy i minusy każdej z nich.

Depilacja intymna

  • Maszynka do golenia

Najpopularniejsza i najłatwiejsza metoda depilacji jaka może być. Do plusów tej metody należy na pewno to, że maszynki różnego rodzaju są łatwo dostępne w każdej drogerii i nie tylko, nie są drogie, a zabieg z wykorzystaniem maszynki jest prosty i szybki do przeprowadzenia. Do nieprzyjemnych minusów zaliczam łatwość zacięcia się i podrażnienia wrażliwej skóry. W dodatku niekiedy mogą pojawić się ropne krostki i zaczerwienienie. W dodatku włoski odrastają dość szybko.

Przydatny trik: Nie sprawdziła się u Ciebie jakaś odżywka do włosów? Możesz użyć jej do depilacji zamiast kremu – dobrze się rozprowadza, zmiękcza włosy i pomaga w sprawnym ich usunięciu. Mam wrażenie, że ten sposób pomaga mi uzyskać gładką skórę na dłużej.

  • Depilator elektryczny

Czy z końcówką chłodzącą czy nie – tak samo boli i nie jest przyjemne, nie ma co się oszukiwać. Chociaż nie wiem jak by producent zachwalał swój produkt i tak nie jest w stanie wyeliminować bólu, który zawsze będzie towarzyszył przy użyciu depilatora. Dla niektórych natomiast nie jest to ból nie do wytrzymania. Plusem tej metody jest to, że włoski odrastają wolniej i są cieńsze, ponieważ usuwane są razem z cebulkami. Niestety ta metoda również ma swoje minusy, którymi są podrażnienia i zaczerwienienia, które dość długo się utrzymują. Kolejnymi minusami są większe ryzyko wrastania włosków oraz duża bolesność zabiegu. Nie ma co porównywać z bólem podczas depilacji nóg… 😉

Przydatny trik: Przed wykonaniem zabiegu z użyciem depilatora wykonaj staranny peeling miejsc, z których chcesz usunąć owłosienie – pomoże to poruszyć cebulki włosków, dzięki czemu dadzą się łatwiej usunąć. Pamiętaj również o regularnych peelingach między kolejnymi depilacjami, co zapobiegnie wrastaniu odrastających włosków – jednak pierwszy peeling wykonaj nie wcześniej niż dwie doby po depilacji, bo inaczej zafundujesz sobie nieprzyjemne podrażnienia.

  • Plastry woskowe

Trzeci sposób, który jest bardzo znany. Działa na zasadzie depilatora – usuwa włosy wraz z cebulkami. Plusem tej formy depilacji jest to, że jest mniej czasochłonna niż depilacja wcześniej wspomnianym depilatorem. Dużym minusem może być to, że podczas odrywania plastrów naruszamy większą powierzchnię skóry, więc ból również może być bardziej spotęgowany. Trzeba mocno zacisnąć zęby i zrobić to szybko – nie ma na to innej rady! 😉 Kolejne plusy i minusy są takie same jak powyższe dotyczące depilatora elektrycznego.

Przydatny trik: Przy użyciu tej metody sprawdzi się ten sam trik, który polecałam w przypadku wykonywania zabiegu z użyciem depilatora.

  • Pasta cukrowa

Skuteczność można porównać do zabiegów wykonywanych depilatorem lub woskiem. Ogromnym plusem można powiedzieć, że jest możliwość używania jej przez alergików i osoby o wrażliwej skórze. Co więcej: jest mniej bolesna, nie powoduje podrażnień, pasta w trakcie depilacji ma temperaturę zbliżoną do temperatury naszego ciała, więc nie ma możliwości oparzenia. Minusem jest trudność dobrania odpowiednich proporcji do przygotowania pasty cukrowej o idealnej konsystencji. Dlatego na pierwszy zabieg depilacji pastą cukrową polecam wybrać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego, żeby podpatrzeć w jaki sposób należy wykonać ten zabieg i mieć pewność, że pasta sporządzona została w odpowiednich proporcjach.

  • Depilacja laserowa

Czyli depilacja polegająca na usuwaniu włosków wiązką światła, która wnika w głąb skóry i niszczy cebulkę włosa. Niszczy ją nieodwracalnie, przez co uzyskujemy trwały efekt. Do plusów więc zaliczamy efekty, które są długotrwałe i zadowalające, a także bezbolesność. Jednak nie jest tak kolorowo jak by się mogło wydawać. Ten sposób posiada również kilka minusów, mianowicie chodzi o obrzęki i zaczerwienienia skórne po zabiegu, które ustępują od kilku godzin do około 4 dni. Wtedy należy myć się jedynie samą wodą lub stosować preparaty bez spirytusu i mydła. Kolejnym minusem, który zmniejsza nasze chęci to cena takiego depilatora laserowego oraz fakt, że trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ należy wykonać całą serię takich zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych, by uzyskać pożądany efekt.

Co dalej, czyli co zrobić po depilacji?

Brawo! Jakiego sposobu byś nie wybrała masz to za sobą i możesz cieszyć się efektami. Jednak żeby odpowiednio zadbać o swoją wrażliwą skórę. Jakie preparaty na podrażnienia? Z czystym sumieniem polecam kupić Sudocrem, sama go mam i zawsze ratuje mnie z tarapatów jakimi są podrażnienia i zaczerwienienia. Spisuje się dobrze i cena jest przystępna. Co prawda przeznaczone dla niemowląt (z dodatkiem cynku), ale jest niezawodny 😉 Możesz także wcześniej zaopatrzyć się w Tribiotic, maść dostępna bez recepty i również spisuje się na takie dolegliwości. Dodatkowo nie zapominajmy, że letnia woda z delikatnym żelem intymnym również pomaga 😉

Rada przed depilacją: nie zabieraj się za depilację przed miesiączką lub w trakcie – skóra jest jeszcze bardziej wrażliwa przez co będziesz jeszcze mocniej odczuwać ból.

Depilacja nie jest trudna, jednak wymaga trochę czasu i odpowiedniego wykonania. Dla tych, które lubią zaszaleć można zmienić depilowanie w stylizowanie – o którym pisałam w poprzednim wpisie:  seksowne fryzurki dla niej i dla niego 😉

 

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor Paulina

2 komentarze

Napisz komentarz

%d bloggers like this: