Najczęściej o seksie w stałych związkach mówi się: nudny. Od dawna wkrada się rutyna, już nie jest tak samo jak kiedyś… Wcale nie musi tak być! To, że jest się w stałym związku nie znaczy, że seks będzie jak za karę. Wręcz przeciwnie! 😉

Będąc w stałym związku mamy jeszcze większe możliwości, aby poprawić życie seksualne – co więcej – bardziej znamy swoje ciała, potrzeby a także fantazje. Wystarczy odpowiednio pielęgnować relacje i otworzyć się na nowe rzeczy.

Stały związek i rutyna w łóżku

Zaprzestajemy pielęgnować związek, dbać o siebie i o to co się dzieje wokół nas. Seks staje się atrakcją weekendowych wieczorów, gra wstępna jest beznamiętna, a po wszystkim zasypiamy tyłkami odwróconymi do siebie. Jeśli tak się dzieje nie można spodziewać się fajerwerków.

Będąc w związku również powinniśmy zwracać uwagę na swój wygląd i łóżkowe atrakcje żeby nie mieć związku jak słynny Janusz i Grażyna 😉 Nie oszukujmy się i nie czarujmy – zadbane ciało, ładna bielizna jest ważna do podsycania namiętności w łóżku, ale także samo podejście do zbliżenia, mam tu na myśli staranie się obu stron. Gra wstępna także nie powinna być pomijana, tak naprawdę ona buduje napięcie i sprawia, że seks staje się dużo przyjemniejszy.

Stop! Życie nie musi tak wyglądać

Ale najczęściej wygląda, bo tak jest łatwiej, przyzwyczajamy się do takich sytuacji, a później narzekamy, że coś się wypaliło. ‘’Skoro mnie kocha to akceptuje moje wyciągnięte dresy’’ Ile razy tak pomyślałaś? Luźny dres może być fajny – na chwilę. Nic co trwa bardzo długo nie jest fajne. Jeśli ty przestaniesz dbać o siebie, a twój facet weźmie z ciebie przykład i również przestanie się starać – doprowadzi to do jednego. To krok, który przełoży się na życie i satysfakcję intymną, a przecież tego nie chcemy, prawda?

  • Może wybierzcie się wspólnie na zakupy? Nie mam na myśli galerii, a butik erotyczny – jeśli po wspólnej rozmowie uważacie, że czegoś wam brakuje lub chcielibyście spróbować urozmaicenia to dobry pomysł. Możecie zrobić to także przez internet, jednak większa frajda jest z wizyty w butiku, gdzie można podotykać i sprawdzić jak działa oraz zapoznać się z danym gadżetem bliżej. Oprócz gadżetów możecie próbować Roleplay, być może to coś, co was będzie kręciło.
  • Jeśli nie bardzo wiecie jak się zabrać do poprawienia jakości gry wstępnej i chcecie coś, co wam pomoże – polecam zaopatrzenie się w gry erotyczne. To świetny pomysł, by dodać pikanterii. Gotowe i ciekawe zadania prawią, że wasze wieczory (lub i dni;)) staną się pełne wrażeń. W niektórych znajdują się także ciekawe dodatki lub gadżety.

Kiedyś seks był spontaniczny, sms-y wyuzdane a rozmowy mogły trwać całą noc…

Skoro kiedyś tak było to dlaczego nie może tak być teraz?

Zadałaś sobie to pytanie? Poszukaj w głębi siebie odpowiedzi na to dlaczego wasze życie stało się monotonne. Wystarczy się postarać, każdego dnia poświęcić sobie czas – nie mówi się, żeby ciągle się przytulać i patrzeć sobie w oczka – ale odłożyć telefon, wyłączyć komputer, otworzyć dobre wino czy napić się herbaty i po prostu porozmawiać o minionym dniu czy swoich fantazjach i pragnieniach.

Poświęćcie czas na czułości i niewinne muśnięcia, namiętne spojrzenia… Znajdźcie tą ścieżkę, która z powrotem będzie taka jak na początku związku. Zacznijcie od wspólnego przygotowania kolacji, zbudujcie nastrój, poświęćcie sobie czas tak na 100% (i nie zapominajcie o grze wstępnej!).

Będąc w długim związku (jeszcze nie małżeńskim) nie mogę narzekać na nudne życie. Zawdzięczam to właśnie umiejętności rozmawiania o wszystkim i nieukrywaniu pragnień. Nigdy nie brakuje nam tematów do rozmów, wręcz przeciwnie, jest ich mnóstwo i zawsze mamy o czym rozmawiać. Nasz związek oparty jest na stabilnych fundamentach – przyjaźni, szczerości i miłości – czyli wszystko co potrzebne, żeby dobrze się układało. Życie intymne? Żar namiętności nie gaśnie, w końcu jest tyle możliwości żeby na nowo podsycać ogień… wystarczy chcieć utrzymać jego płomień, bo sposobów jest wiele 😉

Podsumowując – nie zapominajcie o tym, jak było między wami na początku znajomości, kiedy motylki wypełniały wasze brzuchy. Pikantne smsy, randki, wspólne kąpiele, wypady do kina, spacery. Pielęgnujcie wasz związek cały czas tak samo a będzie wam dobrze.

Życzę wam, żeby w waszych związkach układało się jak najlepiej i żebyście nigdy nie zatracili się w monotonii życia.

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: