Wpisując w Google: Pierwszy raz, pojawiają się podpowiedzi: porady dla niego, jak to zrobić, czy to boli i wiele innych. Czego tak naprawdę szukamy i chcemy się dowiedzieć po wpisaniu takiej frazy w Google?

Zbyt wielkie oczekiwania związane z pierwszym razem mogą dać nam duże rozczarowanie.
Dlaczego tak się dzieje? Często układamy sobie w głowie scenariusz pt.: „Idealny pierwszy raz” ale chwila – rzeczywistość jest zupełnie inna. Szczególnie kiedy działania są zbyt impulsywne, kiedy zamiast poczekać na odpowiedni moment, umawiacie się pod nieobecność rodziców w domu. Później wychodzi tak jak można było się spodziewać, czas upłynął rodzice wrócili a wy… no właśnie. Czar prysł.

Często pierwszy stosunek wzbudza w nas silne emocje – radość, strach, lęk ale i uczucie wstydu. Często zdarza się tak, że wiemy o tym tyle co sami przeczytamy. W szkole edukacja na temat seksu jest uboga a z rodzicami wstydzimy się porozmawiać. W Internecie fakty mieszają się z mitami. Jak więc odpowiednio się przygotować, co trzeba wiedzieć żeby przebieg sytuacji był taki jak nasze oczekiwania?

#1 Odpowiedni czas na seks

Tak naprawdę nie ma określonego wieku na rozpoczęcie współżycia. Najważniejsze jest, żeby rozsądnie podchodzić do takich spraw, ze świadomością o konsekwencjach jakimi mogą być choroby przenoszone drogą płciową czy niechciana ciąża.

MIT: pierwszy raz nie można zajść w ciążę. Tego twierdzenia nie da się logicznie wytłumaczyć i dlaczego niektórzy myślą, że pierwszy raz jest całkowicie bezpieczny. Oczywiste jest że jeśli dojdzie do wytrysku jest ryzyko, że może dojść do poczęcia. To zależy od kobiecego cyklu oraz użytego zabezpieczenia. Czy to pierwszy czy dziesiąty czy setny raz – szanse są takie same.

FAKT: Przed pierwszym współżyciem trzeba odwiedzić ginekologa. Tak jest, a dlaczego? Głównie dlatego, żeby pomógł dopasować odpowiednią metodę antykoncepcji.

#2 Przygotowanie

Nie warto się spieszyć i nie warto oddawać dziewictwa w pierwsze lepsze ręce byle jakiego lowelasa. Jeśli trafiłaś na mężczyznę, który traktuje cię odpowiednio i chcesz przeżyć z nim swój pierwszy raz warto najpierw o tym porozmawiać. Rozmowa przekłada się na późniejszą satysfakcję. Warto opowiedzieć o swoich obawach, lękach i oczekiwaniach. Często podczas pierwszego razu towarzyszy stres, który potrafi zrujnować całą sytuację. Do tego dochodzi zamiast satysfakcji lęk i przeróżne myśli dotyczące obaw czy kompleksów. Każdy pierwszy raz jest trudny (i nie mam na myśli jedynie seksu). Moje dwie konkretne rady: po pierwsze współżyj tylko i wyłącznie kiedy jesteś pewna że tego chcesz, a po drugie najpierw poznajcie wspólnie wasze ciała. I nigdy, przenigdy nie traktuj seksu jako „dowód miłości”. Jeśli jakikolwiek facet chce cię wciągnąć do łóżka na ten tekst, lepiej go olej – znajdź takiego, który zaczeka aż będziesz gotowa.

MIT: Im później odbędzie się twój pierwszy raz tym boleśniej go przeżyjesz. Seks to nie dyscyplina sportowa, której trzeba uczyć się od młodych lat, żeby ją opanować.

#3 TEN moment

Pierwszy raz powinien być świadomy. Nie pod presją chwili, na wakacyjnym wyjeździe kiedy wyrwiesz się spod skrzydeł rodziców czy pod hasłem „bo inni już dawno to zrobili”. Nie kieruj się innymi, ty to ty, to twoja decyzja dotycząca ciała, relacji i przeżyć. Żeby wiedzieć czego można się spodziewać najlepiej przed tym ważnym krokiem zapoznać się nieco ze swoim ciałem i ciałem partnera próbując np. pettingu, o którym wspominałam
we wpisie o sposobach na seks bez seksu. Znajomość anatomii zmniejsza uczucie lęku, wstydu i przede wszystkim pozwala na rozpoznanie tego co sprawia nam najwięcej przyjemności. Dzięki temu pierwszy raz będzie bardzo bliski naszym oczekiwaniom.

MIT: ten penis się nie zmieści do cipki. Może to się wydawać śmieszne, aczkolwiek sądzę, że wiele osób miało takie obawy nawet jeśli głośno o nich nie powiedziało to teraz się do tego nie przyzna. Mimo, że penis w czasie erekcji jest duży to na pewno się zmieści (przypominam, że kobiety są od rodzenia dzieci, więc jeśli dziecko tędy wychodzi to penis z pewnością się zmieści ;)).

FAKT: Na pierwszy raz najlepiej zastosować pozycję klasyczną. Nie chodzi o to, że klasyczna to najlepsza na pierwszy raz. Chodzi o wygodę i o zminimalizowanie uczucia bólu, którego obawia się każda zaczynająca współżycie kobieta. Pozycja zapewnia wygodny dostęp do pochwy, dzięki czemu sprawniej przebiegnie moment przebicia błony dziewiczej. Misjonarz zapewnia komfort fizyczny jak i psychiczny. Sama również nie porwałam się na wyszukaną pozycję, ponieważ zależało nam obojgu na bliskości oraz sprawnej przeprawie przez „strażniczkę czystości” 😉

Idealny pierwszy raz?

Czy istnieje idealny pierwszy raz? Czy jedynie pojawia się w naszych oczekiwaniach? Idealny będzie wtedy, kiedy będziesz go chciała ty i twój partner, kiedy zastosujecie bezpieczną antykoncepcję, jeśli zrobicie to bez pośpiechu i po wcześniejszym poznaniu swojego ciała. To właśnie od niego zależy późniejsze życie seksualne.
Żaden film pornograficzny, żadne opowieści koleżanek i żadne fora nie odzwierciedlą tego, co poczujesz TY mając swój pierwszy raz. Kieruj się wyłącznie swoimi odczuciami i racjami.
Nie pozwól, żeby wpływ otoczenia czy presja chłopaka wzięły nad tobą górę.

 

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie w komentarzach, postaram się na nie odpowiedzieć 😉

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: