Kupując gadżety erotyczne powinniśmy mieć w zwyczaju sprawdzać to, czy są ze sprawdzonego źródła oraz… z jakich materiałów zostały wykonane. To bardzo ważne, – bowiem ma to wpływ na zdrowie czy przyjemność.

Na co zwracać uwagę kupując gadżety erotyczne?

Przede wszystkim, jak już wyżej wspomniałam, na rodzaj i jakość materiału – im niższa porowatość tym łatwiejsze utrzymanie czystości gadżetu, nie będzie siedliskiem bakterii czy zarazków. Kolejna rzecz, na jaką warto zwrócić uwagę to twardość danej zabawki. Każdy ma inne preferencje, to nie podlega w ogóle dyskusji – aczkolwiek, jeśli stajesz przed pierwszym zakupem celuj w gadżety miękkie.

Materiały stosowane do produkcji gadżetów to:

  • Silikon medyczny

To jeden z najbezpieczniejszych, najbardziej higienicznych, miękkich i sprężystych materiałów jakie stosuje się do produkcji zabawek dla dorosłych. Jego zaletą jest to, że nie chłonie zapachów i jest hipoalergiczny. Jeśli chodzi o wibracje, w gadżetach wykonanych z tego materiału bardziej tłumią ich dźwięk. Najważniejsze, o czym warto pamiętać to nie stosować do gadżetów wykonanych z silikonu lubrykantów na tej samej bazie, – ponieważ nie trudno o uszkodzenie.

  • Elastomer

Elastomer w gruncie rzeczy przypomina silikon – ale, jego struktura jest bardziej porowata. Do jego higieny należy bardziej się przyłożyć i szczególnie zważać na czystość, ponieważ w porach gadżetu mogą gromadzić się bakterie. Poza tym jest równie bezpieczny, miękki i rozciągliwy – dlatego swoje zastosowanie znajduje w produkcji masturbatorów dla mężczyzn.

  • SuperSkin – najbardziej realistyczny materiał

Główną cechą charakterystyczną dla tego materiału jest to, że przypomina ludzką skórę, oprócz tego jest również rozciągliwy i delikatny. Tak jak Elastomer wymaga szczególnej dbałości o higienę. Aby służyły jak najdłużej i sprawiały przyjemność rekomenduje się stosowanie specjalnych pudrów. SuperSkin stosowany jest głównie w produkcji realistycznych masturbatorów. Do ich nawilżania zaleca się sięgać lubrykanty na bazie wody.

  • Stal nierdzewna

Materiał, z którym nie ma żartów! Mam na myśli fakt, żeby być ostrożnym, ponieważ oprócz przyjemnych chwil w silnych emocjach upuszczając gadżet na, dajmy na to, gołą stopę można nabawić się siniaka. Stal jest ciężka, stąd też moja uwaga podczas stosowania tego typu gadżetów 😉 Poza tym jest bezpieczna w kontakcie z ciałem, hipoalergiczna, a także odporna na korozję – oraz jak szkło, łatwe w utrzymaniu czystości. Gadżety wykonane ze stali, tak jak te wykonane ze szkła, można schładzać lub podgrzewać.

  • Tworzywo ABS

W przeciwieństwie od powyższych materiałów tworzywo ABS jest twarde, ma to swoje zalety, ponieważ gadżety wykonane z tego tworzywa mają bardziej wyraźne wibracje. Więc jeśli ktoś gustuje w głębokich doznaniach z mocnymi wibracjami – te gadżety go zadowolą. Poza tym jest bezpieczny dla ciała oraz łatwy w utrzymaniu higienicznej czystości.

  • Szkło borokrzemowe

Moja ulubiona kategoria gadżetów – perfekcyjnie wykonane ze szkła, szczególnie cieszą oko ale i zaskakują swoimi możliwościami. Mogłabym zachwycać się nimi bez końca. Ale do rzeczy – oprócz tego, że są piękne i można je stosować na zimno lub ciepło to są hipoalergiczne, bezpieczne i bezzapachowe. Są odporne na pęknięcia i matowienie. To, że są łatwe w czyszczeniu chyba nie musze mówić 😉 Poniżej przykład – szklane dildo marki Icicles.

I ostatnie dwa materiały, które również są stosowane do produkcji gadżetów, aczkolwiek uczulam – warto się dobrze zastanowić przed zakupem takiej zabawki. Pamiętaj, że twoje zdrowie jest w twoich rękach.

  • Lateks

Lateks ma dość szerokie zastosowanie, od rzeczy wykorzystywanych w codziennym życiu przez stroje erotyczne, aż w końcu po prezerwatywy i gadżety erotyczne. Dlaczego lateksowe gadżety to nie najlepszy pomysł? Chociażby ze względu na fakt, że niektóre osoby są uczulone na niego. Oprócz tego, ma wysoką porowatość, która utrudnia utrzymanie go w higienicznej czystości.

  • Żel

Jak powyższy materiał, należy go omijać szerokim łukiem, odłożyć parę groszy więcej i kupić bezpieczny gadżet. Zabawki powstałe z masy żelowej oprócz tego, że są tanie są też niebezpieczne dla naszego zdrowia. Oprócz zawarcia w swoim składzie szkodliwych ftalanów mają również wysoką porowatość, przez co ciężko zadbać o ich higienę. Dodatkowo te gadżety są lepkie i posiadają trudny do pozbycia się zapach.

Wybieraj rozsądnie

Podejmując decyzję o zakupie gadżetu – dokładnie zapoznaj się z informacją zawartą na stronie sklepu lub producenta. Nie kieruj się podejrzanie niską ceną. Jeśli chcesz czerpać przyjemność bez późniejszych problemów zdrowotnych czy zniechęcenia się do wszystkich zabawek erotycznych – wybieraj z głową.

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: