Ostatni pocałunek to kontynuacja gorącej powieści Laurelin Paige Pierwszy dotyk. Zakończenie pierwszej części odbiło się echem i spowodowało wielki zawód bynajmniej u mnie. Jak można kończyć książkę w ten sposób i kazać czekać tak długo?! – można. Autorka potrafi zaciekawić czytelnika i sprawić, że będzie czekał z niecierpliwością na kolejną część. Udało jej się. Ponownie.

Czekałam… czekałam na tę książkę z wypiekami na twarzy. A kiedy już ją otrzymałam dzięki Wydawnictwu Kobiecemu, ( dziękuję! 🙂 ), czytałam je tak namiętnie, że nie miałam pojęcia, że czas może minąć tak szybko.

”Spojrzałam na mężczyznę, który trzymał ją w swoich ramionach. Który jeszcze przed chwilą był moim mężczyzną teraz nie byłam już tego taka pewna. ”

Po długim poszukiwaniu nastąpił przełom. Amber przyjaciółka Em, dla której była w stanie zrobić wszystko, a nawet poświeciła własne życie żeby ją ratować, w końcu się odnalazła. Pojawiła się w chwili, kiedy Emily przestała już wierzyć, że żyje. Traciła nadzieje, że kiedykolwiek ją odnajdzie. Na dodatek, Reeve, poświęcał jej swój czas, czuwał nad nią i się o nią troszczył. Co czuła Emily? Każda kobieta chyba jest w stanie sobie to wyobrazić, kiedy jej mężczyzna poświęcałby czas innej kobiecie. Mimo, że kochała swoją przyjaciółkę to kochała również Reeve’a, któremu Amber także nie była obojętna.

Wrodzona uległość

Emily to wrażliwa kobieta, urodzona uległa. Od pierwszych chwil, kiedy spędzała czas z Amber, która była dla niej kimś ważnym, chciała być taka jak ona. Polecenia ze strony przyjaciółki były dla niej rozkazem, potrzebowała kontroli. A Reeve? No właśnie, był stworzony do rządzenia i rozkazywania dlatego Emily czuła się przy nim dobrze i bezpiecznie. Mimo, że mroził jej krew w żyłach to z drugiej strony tym samym rozpalał w niej pożądanie.

Skomplikowana miłość

Miłość jaka łączy tę trójkę jest różna. Amber nie potrafi się odnaleźć w nowej sytuacji, zaczynając nowe życie, chcąc odbić się od dna. Chce walczyć o to, na czym jej zależy. Stosunki jakie łączą tę dwójkę – Amber i Reeve’a są skomplikowane. Najpierw ona odrzuciła jego miłość a teraz… stara się o jego uwagę. Z kolei Em ma wyrzuty sumienia, że pokochała nieodpowiedniego mężczyznę.

Czytając to miałam mieszane uczucia. Z jednej strony szkoda mi Amber, ponieważ jest uzależniona i zagubiona, a z drugiej Emily, która chcąc ją odnaleźć poświeciła bardzo wiele a także źle ulokowała swoje uczucia.

Obie kobiety są ze sobą silnie zżyte oraz łączy je ogromna więź emocjonalna. Obie mają nieciekawą przeszłość i obie pokochały tego samego mężczyznę. A ten mężczyzna? Kocha je obie. Jak więc potoczą się ich losy? Ja wiem. A ty, jeśli zastanawiasz się nad sięgnięciem po tę historię polecam. Naprawdę warto. Tak jak poprzednia część dostała ode mnie 9 w skali od 1-10 tak i ta otrzymuje 9.

Sięgnij po nią i dowiedz się, dla kogo pocałunek okazał się tym ostatnim…

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: