O tym rzadko się mówi – niestety. Wiele kobiet nie akceptuje wyglądu swojej cipki z różnych powodów i uważa, że jest brzydka, delikatnie ujmując.

Czy istnieje idealna, ładna cipka?

Zawsze się zastanawiałam czy moja cipka jest normalna? Czy jej wygląd nie jest dziwny? Czy da się ją jakoś zmienić? Dlaczego wygląda tak, a nie inaczej? Myślę, że te pytania siedzą w głowie niejednej kobiety, która po obejrzeniu swojej cipki popadła w kompleksy. Ale w zasadzie… po co popadać w kompleksy, skoro cipka cipce nie jest równa?

Jak widać na załączonym obrazku – nie ma dwóch takich samych cipek, ani trzech ani więcej. Każda jest inna, po prostu niepowtarzalna.  I to jest piękne! Dlaczego tak uważam? Bo jest w jakiś sposób wyjątkowa, zamiast się zastanawiać warto pomyśleć o tym, że nie ma idealnej cipki. Są ładne i ładniejsze – brzydkich nie ma, można je raczej podzielić na dwie grupy – zadbane i niezadbane.

Co powinnaś wiedzieć o wargach sromowych

Jeśli to już wiesz, to świetnie – jeśli nie, bardzo dobrze, że tu zajrzałaś i czytasz ten tekst. Mam wrażenie, że cipka składa się tylko z łechtaczki i pochwy – bo najczęściej wszystko kręci się wokół nich, ale chwila! Gdzie w tym wszystkim są wargi sromowe? Dlaczego o nich tak mało się mówi? Halo! One też są ważne, a nawet bardzo ważne, bo pełnią funkcję ochrony: ochraniają pochwę przed różnymi urazami, dbają o jej wilgoć oraz odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej flory bakteryjnej.

Wargi większe – można je porównać do poduszki, to głównie tkanka tłuszczowa.
Wargi mniejsze – to taka ‘’zasłona’’, która utrudnia przedostanie się do pochwy bakterii, wirusów itp.

W dodatku są silnie unerwione co działa na naszą korzyść, dzięki temu możemy czerpać przyjemność podczas zbliżenia.

Skąd biorą się kompleksy dotyczące wyglądu cipki?

Głównie z przekonania ‘’bo inne kobiety mają na pewno ładniejsze, a moja jest dziwna’’. Paradoks, większość pań myśli właśnie w ten sposób, a tymczasem każda cipka jest urocza, bo różni się od siebie. Pomijając myślenie przejdźmy do internetu, w którym mamy pod dostatkiem treści pornograficznych,  gdzie cipki wyglądają ‘’idealnie’’. Wszystko co wygląda perfekcyjnie na zdjęciu, jest perfekcyjne tylko na zdjęciu – pamiętajcie.

Preferuję myślenie w ten sposób: Internet jest internetem, a życie życiem. Zamiast więc się zadręczać tym, że cipka ze zdjęcia jest ładna, spójrz na swoją i powiedz jej komplement 😉

Czy wiesz, że…

Autorem ‘’Wielkiej Ściany Cipek’’ jest Brytyjski rzeźbiarz Jamie McCartney? Wykonał 400 odlewów aby… jak sam powiedział: ‘’(…) Dlatego przedstawienie takiej różnorodności kształtów jest niesamowicie fascynujące, wspierające i pocieszające. Dla wielu kobiet genitalia są raczej powodem do wstydu niż dumy, a ta rzeźba ma na celu przywrócenie równowagi i pokazanie, że każda jest inny i to jest normalne. (…) Wiele kobiet będzie miało możliwość po raz pierwszy zobaczyć swoje genitalia w porównaniu z genitaliami innych kobiet. Liczę, że dzięki temu będą mogły pozbyć się błędnych przekonań dotyczących wyglądu swoich narządów. (…)’’

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: