W łóżku również można popełnić jakiś błąd – niezależnie od tego czy jesteś kobietą czy mężczyzną.  Zdarza się tak, że popełniamy wiele razy te same błędy. Z czego to wynika? Najczęściej ze złej komunikacji, – bo jak zrobić coś dobrze nie wiedząc jak to zrobić? Nie da się. Nikt nie jest jasnowidzem i nie przewidzi co ma robić bez cennych wskazówek i podpowiedzi.


Jakie błędy popełniają mężczyźni?


  • Pomijanie innych części ciała i zajmowanie się samym centrum. Właśnie najczęściej niecierpliwi panowie pomijają wszystko dookoła i zajmują się cipką. A reszta? Należy pamiętać, że ciało kobiety jest mapą miejsc erogennych, którym również trzeba poświęcić uwagę. Głaskanie, pieszczenie, całowanie. Dlatego podczas gry wstępnej zamiast zajmować się czułym punktem warto w głównej mierze skupić się na dopieszczeniu całego ciała.
  • Zbyt mocno pieści łechtaczkę. Wyjaśnijmy sobie od razu – łechtaczka to nie penis – jest bardzo wrażliwa i trzeba obchodzić się z nią z wyczuciem. I tutaj każda partnerka powinna instruować swojego mężczyznę w jaki sposób może to robić zamiast zaciskać usta i oczy z nadzieją, że się domyśli albo zmieni sposób pieszczot.
  • Nie chce mu się rozmawiać na tematy seksu. Jak czytam lub słucham, jak ktoś mówi, że nie może z facetem porozmawiać na ten temat to po prostu mnie boli. Jak można nie rozmawiać z partnerką o seksie? Przecież to jest bardzo ważne! To, że jest dobrze wcale nie oznacza, że jest dobrze. A może ona chce spróbować czegoś innego? Np. nowej pozycji? Może chce urozmaicenia lub gadżetu? Myślę, że takie rozmowy dużo wnoszą do życia intymnego i poprawiają jego jakość.
  • Koncentrowanie się na własnych przyjemnościach. Skupiając się na tym, czy tylko MI jest dobrze nie doprowadzi do niczego dobrego. Seks to przyjemność, i powinno się ją czerpać we dwoje.

Jakie błędy popełniają kobiety?


  • Pragnie wspaniałego orgazmu ale nie kwapi się, żeby powiedzieć co sprawia jej przyjemność. Dokładnie tak – facet ma być jasnowidzem i wiedzieć w jaki sposób zafundować takiej orgazm nad orgazmy. To tak nie działa. Bez podpowiedzi i odpowiednich wskazówek ( jak najbardziej można to zrobić np. za pomocą ręki, po prostu pokierować i pokazać jak ma to robić) facet nie podoła. On sam może się starać, ale bądźmy szczerzy – dużo łatwiej mu będzie działać jak się dowie jak ma to robić.
  • ,,Możemy to zrobić przy zgaszonym świetle? Wstydzę się.’’ Niestety, to dość częsty kobiecy błąd. Gdybym była mężczyzną byłoby mi przykro będąc z kobietą, która wstydzi się własnego ciała. Do czego to prowadzi? Seks po ciemku, pod kołdrą, a może jeszcze na odległość? Bez przesady. Przestańmy w końcu wstydzić się naturalności, ona jest piękna. A niedoskonałości? Cóż.. one czynią nas wyjątkowymi.
  • Czeka aż mężczyzna zainicjuje seks. Czemu nie zrobi tego sama? Wstydzi się, a może krępuje. Drogie panie, mężczyźni też chcą usłyszeć od kobiety, że ma ochotę na seks. To nic złego! Jak jesteś głodna – mówisz, że chce ci się jeść. A jak masz ochotę na seks – powiedz to równie bez zastanowienia 😉
  • Udaje orgazm. Po co? Po co udawać i oszukiwać samą siebie i partnera? Zamiast udawać sprawdź co pomaga osiągnąć orgazm i… wspólnymi siłami postarajcie się o prawdziwy. Udawany nie daje żadnej satysfakcji, to po prawdziwym zobaczysz gwiazdy 😉

Jeszcze wiele by pisać o tym, jakie błędy popełniamy w łóżku, świadomie czy nie – błąd to błąd. Jak widać, każdy błąd można naprawić, wystarczy tylko chcieć i odpowiednio się komunikować.

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: