Są takie dni w życiu kobiety gdy po prostu potrzebuje kieliszka… lub nawet butelki dobrego wina, założenia wygodnych dresów i obejrzenia dobrego filmu. Jaki typ kina sprawdzi się najlepiej w taki babski wieczór? Jedne powiedzą, że Horror, inne że dobry Thriller ale większość z nas wybierze typowy dla nas gatunek – Komedia Romantyczna.

I oczywiście rozumiem – mam tak samo jak Wy. Myślę „komedia romantyczna” i przed oczami widzę biały plakat polskiego studia z Karolakiem na pierwszym planie wraz z resztą… śmietanką polskiego kina. Ale czy można znaleźć coś lepszego? Oczywiście, że tak!

Poniżej przedstawiam wam moje TOP 6 filmów z tego gatunku. Jedne bawią, inne wzruszają… czyli to co najlepiej przydaje się w babski wieczór!

 1. Pretty Women

Jeżeli mamy mówić o klasyce gatunku nie może zabraknąć oczywiście filmu Garry’ego Marshalla. Początek historii jest prosty. Pani lekkich obyczajów podbija serce przystojnego milionera. Kobieta z małego miasteczka w samym sercu LA. Czy z tego może coś wyjść? Duet – Julia Roberts oraz Richard Gere to jedna z najbardziej zapamiętanych przeze mnie par w tym filmie. Polecam!

 1. Once

Coś innego – lecz nadal wpisującego się w schematy filmu romantycznego. Uliczny grajek pochodzący z Dublina na swojej drodze poznaję emigrantkę z Czech. Do tego filmu idealnie wpisuje się powiedzenie, że „muzyka łagodzi obyczaje” – ponieważ pomimo różnic to muzyka jest tutaj spoiwem pomiędzy tą dwójką.  

 1. Love, Rosie 

Historia opowiedziana już dobre kilka razy. Lecz sposób w jaki została przedstawiona daje kompletnie coś nowego. Pełna wzruszeń, śmiechów, zwrotów akcji oraz „chemia” pomiędzy bohaterami to paliwo napędowe tej produkcji. Historia mimo, że przedstawia się prosto – przyjaźń damsko-męska wystawiona na próbę – jest opowiedziana od początku do końca w bardzo dobrym stylu.

 1. To tylko seks

Jeżeli mamy pozostać w sferze przyjaźni damsko-męskiej to tego filmu nie może zabraknąć na mojej liście „Must watch!”. Czy seks może być niezobowiązujący? Na to pytanie starają odpowiedzieć się Justin Timberlake oraz piękna jak zawsze Mila Kunis. Bo najgorzej jest wtedy gdy czysty seks zaczyna budzić inne uczucia…

 1. Dziennik Bridget Jones

Klasyk. Niezastąpiona Renee Zellweger, Colin Firth oraz Hugh Grant w ekranizacja klasyki literatury kobiecej. Która z nas nie zaczynała kiedyś prowadzić swojego intymnego dziennika, niech pierwsza wypije lampkę wina! Czy naszej Bridget uda się zmienić swoje życie, które dotychczas jej nie wychodziło…? Przekonajcie się same. 🙂 (i tak – polecam także kolejne części tego „uniwersum”!)

 1. Gwiazd naszych wina

Kolejna ekranizacja książki. Tym razem to powieść Johna Greena stała się podstawą do stworzenia… no właśnie czego? Może nie jest to idealnie wpisująca się w schematy komedii romantycznej opowieść – ale na pewno nadaję się na babski wieczór. Ostrzegam – przygotujcie sobie paczkę chusteczek lub nawet dwie. Opowieści z ciężką chorobą w tle zawsze są wyciskaczem łez.

 

A jak jest z Wami? Co lubicie oglądać w takie wieczory? Czy na tej liście brakuje filmu, który zapadł wam w pamięci? 🙂 Podzielcie się w komentarzu!

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!
Autor

3 komentarze

 1. Gwiazd Naszych Wina ! Kocham ten film, a jednocześnie tak bardzo nienawidzę…
  Polecam naprawdę do obejrzenia i przemyslenia, co w życiu jest tak naprawdę ważne.

   

Napisz komentarz

%d bloggers like this: