Odkąd w księgarniach pojawiła się trylogia autorki E. L. James, wiele osób zaczęło bardziej interesować się tematyką BDSM oraz gadżetami, które są do niej przeznaczone. O czym jest książka – wie każda kobieta ta, która ją uwielbia jak i ta, która jej nienawidzi. Ale nie o książce, dzisiejszy wpis przeznaczony jest dla osób, które zaczynają przygodę z BDSM.

Zanim wkroczysz w ten świat, poznaj znaczenie skrótu

Bondage & Discipline – krępowanie ciała i dyscyplina
Domination & Subbmision – dominacja i uległość
Sadism & Masochism – zadawanie i doświadczanie bólu i poniżania

Idźmy dalej… Dla kogo?

Jeśli chcecie poczuć się jak bohaterowie 50 Twarzy Grey’a, powinniście oboje przedyskutować swoje oczekiwania i ustalić zasady. Wspólna decyzja jest sekretem satysfakcji. To świetny eksperyment dla par, które szukają różnych form przyjemności oraz lubią, kiedy w łóżku nie brakuje różnorodności. Jednym z BDSM wystarcza krępowanie rąk lub klapsy zadawane packą. Nie ma uniwersalnego scenariusza – Ile osób, tyle sposobów w jaki można czerpać przyjemność z BDSM.

Jak zacząć przygodę z BDSM?

Zawsze to powtarzam i zrobię to po raz kolejny – najlepiej zacząć od rozmowy, podzielić się swoimi fantazjami, pragnieniami, a także powiedzieć o tym, czego chcielibyśmy spróbować oraz co nas ciekawi. Jeśli druga połówka podziela nasze upodobania – świetnie! Rozmowa jest tak ważna, ponieważ dzięki niej poznajemy swoje zdanie na temat poszczególnych rzeczy. Co chcemy, czego nie chcemy, dlaczego to nam się nie podoba – to podstawowe informacje, którymi musicie się wymienić, żeby nie było niedomówień. Szanujemy swoje decyzje i nie przekraczamy granic, na które druga osoba nie wyraziła zgody. BDSM to nie jest przemoc i wyżywanie się nad drugą osobą, która nie wyraziła na nią zgody.

Hasła bezpieczeństwa

To kolejna sprawa, żeby ustalić hasło bezpieczeństwa. To, że nie jesteście doświadczeni nie oznacza, że to nie jest wam potrzebne. W praktyce BDSM z pewnością pojawią się słowa wyrażające ból jak przy uderzeniu się małym palcem w ciemnym pomieszczeniu – więc hasło typu ‘’ała!’’ odpada. Warto więc wybrać słowo, które będzie oznaczało tę granicę bezwzględną i będzie świadczyło o tym, że chcemy zakończyć zabawę. Może to być słowo ‘’czerwony’’ dla definitywnego zakończenia lub ‘’żółty’’, który da znak, że jesteśmy na granicy wytrzymałości – to będzie znak dla partnera, żeby był ‘’delikatniejszy’’.

Jakie gadżety BDSM dla początkujących?

Do wyboru jest wiele gadżetów: kajdanki, obroże, rozpórki, kneble – wiem, to może ci się wydać straszne na początek. Ale to nie koniec jeśli chodzi o wybór akcesoriów do BDSM. Dla osoby, która wkracza w ten świat polecam zacząć od rzeczy, które będą delikatne, czyli tzw. Soft bondage (to satynowe opaski na oczy, satynowe kajdanki lub packa do spankingu). Nie masz nic pod ręką i wahasz się czy spodoba ci się nowe doznanie? Zawsze możesz wykorzystać coś, co masz pod ręką, w domu np. krawat lub pasek do spodni.

Krępowanie dla początkujących polecam zacząć od lin, które nie zostawiają śladów lub otarć na skórze lub kupić specjalną taśmę (jej wygląd przypomina taśmę do izolacji). Jest bezpieczna – przykleja się tylko sama do siebie, więc podczas odrywania nie powyrywa nam włosków i nie sprawi bólu. Ale zanim dojdzie do praktyki – polecam zajrzeć na YouTube i pooglądać filmiki, na których pokazane jest krok po kroku jak krępować i robić węzły żeby nie zrobić drugiej osobie krzywdy. Jeśli chcecie i macie możliwość polecam poszukać miejsca i wybrać się na warsztaty Shibari dla początkujących.

Klapsy są przyjemne. Zawsze. Przynajmniej dla mnie. Ale na początku zaznaczam już, że mocne uderzenia nie idą w parze z ogromną przyjemnością. Klaps to taka pieszczota, która wymaga wyczucia – sam nie sprawi takiej rozkoszy, jak ten kiedy dłonie pieszczą ciało, a w najmniej spodziewanym momencie czujemy plaśnięcie na pośladku, po którym pieszczoty są kontynuowane. Więcej na temat klapsów przeczytacie we wcześniejszym wpisie Spanking!

Dla początkujących najbezpieczniejszymi miejscami do klapsów będą pośladki (tylko ostrożnie na nerki!) oraz uda.

Do klapsów możemy użyć packi lub pejcza. Jeśli nie mamy tego gadżetu – pasek do spodni staje się dobrą alternatywą. Pamiętasz pasy z 18? Te zdecydowanie bardziej przypadną ci do gustu 😉 Po klapsach skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, która przyniesie ulgę i ukojenie. Krem po spankingu w pomocnych dłoniach mężczyzny – ach… wspaniała pieszczota.

Dla odważnych i lubiących eksperymenty, dla których klapsy to za mało – polecam zaciski na sutki, które zapewnią wyraźniejszą i mocniejszą stymulację. Posiadają regulację, więc można dopasować sobie siłę zacisku w zależności od wrażliwości. Klipsy można kupić przeróżne – od takich z piórkami, koralikami po te z łańcuszkiem.

A po wszystkim…

… czas na rozmowę i podzielenie się swoimi odczuciami, przeżyciami, tym co wam się podobało, a co nie sprawiło wam przyjemności, co chcielibyście powtórzyć, a z czego zrezygnować.

A wy, lubicie BDSM? Co sprawia wam najwięcej przyjemności? 😉

Ulepszmy razem blog!

Wypełnij anonimową ankietę
Przeczytałaś? Oceń!
Autor

1 Comment

  1. Mnie kiedyś mąż przywiązał wypiętą do fotela i mocno zerżnął. To był pierwszy raz gdy zrobił to tak mocno. To było coś zupełnie innego, dosłownie odleciałam.

     

Napisz komentarz

%d bloggers like this: