fbpx

Stało się. Podjęłaś decyzję o zakupie swojej pierwszej zabawki erotycznej. Wybór padł na gadżet przypominający męskiego członka – decyzja jak najbardziej słuszna. Jest to najpopularniejsza zabawka wśród początkujących. Ale jeśli chodzi już o sam zakup to co wybrać? Dildo? Wibrator? Może oba? Pozwól, że pokrótce Ci to opiszę.

Różnica pomiędzy tymi dwiema zabawkami jest prosta – wibrator to takie dildo tylko, że potrafi wibrować (ma w sobie wbudowany mechanizm wibrujący na akumulatorek bądź baterie) wzbudzając w nas pozytywne… wibracje 😉 Z dildo musimy same wyczuć co jest dla nas najlepsze i co sprawia nam największą przyjemność. Jeśli chodzi o podobieństwa to oczywiście są to materiały, wielkości, kształty oraz to że mają sprawiać nam niezapomniane przeżycia.

Dildo

Jego kształt najczęściej przypomina męskiego penisa, dzięki czemu w masturbacji możemy bardziej wczuć się jak w prawdziwy stosunek. Jeśli chodzi o materiał to jest on przeróżny zaczynając od szkła po przez drewno, akryl aż do materiałów syntetycznych typu cyberskóra. Moim zdaniem są najprzyjemniejsze ponieważ w wyglądzie i dotyku najbardziej przypominają realnego penisa. Tak samo z rozmiarem są te małe zaczynające się od 15 cm kończąc nawet na 30cm. Warto tutaj dodać, że, dilda mogą być wyspecjalizowane. Np. wygięte pomagające stymulować punkt G, lub odpowiednio duże posiadające odpowiednie zakończenia dzięki czemu mogą być stosowane u par homoseksualnych do jednoczesnej stymulacji.

Wibrator

Gadżet choć w sam w sobie nie jest imitacją penisa, jego falliczny kształt potrafi idealnie sięgnąć miejsc, które powinny być stymulowane. Z wyborem materiału jest tak samo jak z dildem – są różne. Tutaj także jeśli chodzi o odczucia i przyjemność polecam materiały syntetyczne, które są najbliżej podobne ludzkiej skórze. Zaletą wibratora jest to, że można go używać jako dildo. Wystarczy wyłączyć wibrację oraz to, że niektóre najnowsze mają wymienne końcówki dzięki czemu mogą one stymulować także łechtaczkę. Jeśli chodzi o rozmiar to tutaj także jest duży wybór – od bardzo dyskretnych (które możemy zabrać np. do torebki) po większe zaspokajające najbardziej wymagające z nas. Wybierając wibrator warto także zwrócić uwagę na źródło zasilania. Niektóre można ładować jak telefon przez kabelek USB lub ładowarkę, a w innych trzeba wymieniać baterię.

Tyle. Sama widzisz, że różnica pomiędzy jednym a drugim nie jest wielka.

Jeśli masz cienkie ściany lub współlokatorów to polecam Ci dildo – nawet najcichszy wibrator wytwarza dźwięk, który można usłyszeć 🙂 Kształt, grubość oraz wielkość musisz już dopasować do siebie. Warto wcześniej wybrać się do sexshopu żeby zobaczyć, który rodzaj będzie najlepszy. Tym początkującym polecam zacząć od małego niż od razu rzucać się na większe okazy 🙂
Jeśli chodzi o materiał to tak jak pisałam – najlepszy to silikon medyczny jest prosty w utrzymaniu czystości i przyjemny w dotyku. Ale oczywiście najważniejszym kryterium są nasze preferencję seksualne i to co lubimy. Pytanie na które każdy z nas musi sobie odpowiedzieć.

Decyzja. Nam kobietą trudno ją podjąć szybko prawda? Z tą decyzją także nie spiesz się – choć mam nadzieję, że ten tekst przekonał Cię w jedną czy drugą stronę i zakupy będą udane ;>

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: