różne

Seksualne kontuzje

Seks jest ważną częścią w związku. Sprawia nam wiele przyjemności i daje mnóstwo rozkoszy. Ale może być również niebezpieczny i prowadzić do… kontuzji. Wszystko by było cudownie, gdyby te kontuzje dotyczyły jedynie otarć i siniaków lub po prostu ‘’zakwasów’’ po ostrych figlach 😉 Niestety bywa i tak, że kochankowie kończą w szpitalach ze zwichnięciami, nadciągnięciami lub nawet (o zgrozo!) złamaniami!

(Nie)bezpieczne pomysły

Żeby w łóżku nie powiało chłodem, ani nie rozgościła się rutyna przychodzą nam do głowy przeróżne pomysły i chętnie wdrażamy je w życie – ale czy myśląc o tym, mamy na uwadze jakie mogą być konsekwencje? Nie zawsze. Stąd te przypadki 😉 Zatem przed wcieleniem w życie wymyślnej pozycji warto użyć nieco wyobraźni i zastanowić się – czy to jest aby bezpiecznie, czy się uda i czy obejdzie się bez wizyty na pogotowiu.

Ostrożnie z gadżetami!

Zanim dokonamy jakiegokolwiek zakupu – warto zapoznać się danym gadżetem dokładnie, aby później się nie rozczarować i nie zrobić krzywdy. Na przykład pierścień erekcyjny dla mężczyzn. Pierwszy kontakt z takim gadżetem nie powinien przekraczać 10 minut. Na pierwszy raz zaleca się również założenie pierścienia rozciągliwego. Ten gadżet ma za zadanie utrzymać wzwód, czyli zatrzymać krew, która napłynęła do penisa i nie pozwolić na przedwczesne odpłynięcie jej w wyższe rejony (co spowoduje, że po prostu oklapnie). Jakie są konsekwencje nieprzestrzegania zaleceń? Np. do problemów z krążeniem. Nie zawsze dłużej oznacza lepiej… Bo kto by chciał później zamiast przyjemnego finału skończyć z wizytą u chirurga, a później trwać w długiej abstynencji?

Eksperymentalna masturbacja

Tak, każdy z nas ma przeróżne pomysły – od mądrych po te całkiem niepoważne i nieprzemyślane. Tak samo jest w sytuacji, kiedy bardzo pragniemy poczuć przyjemność, że za wszelką cenę szukamy czegoś co przypomina kształtem pochwę czy penisa. Zanim przystąpimy do działania – pomyślmy, to nie boli, a może nas uratować z opresji i pozwoli uniknąć problemów takich jak np. nieprzyjemne otarcia, infekcje, uszkodzenia itp. 😉

Kontuzje w parze

Schody – to podobno jedne z najniebezpieczniejszych miejsc do uprawiania seksu. Ale nie tylko… kolejne to samochód, prysznic i kuchenny stół. Piątkę niebezpiecznych miejsc zamyka przydomowy ogródek. W tych miejscach najłatwiej o seksualną kontuzję. Jeśli naprawdę nie będziecie mogli wytrzymać dzielących was sekund od dotarcia do łóżka, będąc w 1 z tych 5 miejsc – bądźcie dwa razy bardziej ostrożni 😉

Najczęstsze seksualne kontuzje.

Według naukowców najczęściej spotykanymi urazami podczas miłosnych igraszek to: urazy kręgów szyjnych, skręcenie stawu kolanowego, różnego rodzaju zwichnięcia, złamania palców, uszkodzenia gardła a także otarcia w różnych miejscach na ciele. A także urazy penisa…

Najczęściej do uszkodzeń męskiego członka dochodzi kiedy kobieta jest na górze i dyktuje tempo. Czasem robi to zbyt szybko i za mocno i w efekcie dochodzi do nieszczęśliwych wypadków.

 Podsumowując: Seks jest cudowny, ale kiedy jest bezpieczny. Pamiętajmy zawsze o bezpieczeństwie, a potem skupmy się na przyjemności ze zbliżenia. Szczęściem jest jeśli skończy się na małych kontuzjach, które nie wymagają specjalistów i możemy się z nich pośmiać. Problem zaczyna się wtedy, kiedy dochodzi do poważnych uszkodzeń, gdzie nieunikniona jest wizyta na pogotowiu.

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: