Porady

Seks w TE dni

Podobno seks działa przeciwbólowo, czyli zamiast stosować środki przeciwbólowe wystarczy ładnie poprosić partnera żeby użył swojej czarodziejskiej różdżki i uleczył wszystkie doskwierające ci kobiece bóle… 😉

Niektórzy lubią a niektórzy przeciwnie. Jak to jest? Kochać się w te dni czy się wstrzymać? Jednych obrzydza a dla drugich jest czymś naturalnym i normalnym.
My raczej należymy do trzeciej grupy osób, które wybierają inne formy przyjemności z racji odczuwanego bólu (pod każdym względem, wszystko odczuwam intensywniej i nie zawsze idzie za tym przyjemność)

Jest wiele kobiet, którym towarzyszy w pierwszych dniach uczucie bólu, obfite krwawienie i ogólne rozbicie. Wtedy najbardziej mile widziane są pieszczoty i czułości.
Dlatego pomysł na  seks bez seksu sprawdza się idealnie podczas tych trudnych dni. Chyba, że lubicie i uważacie seks analny jako ”plan b” podczas miesiączki – dlaczego by z niego nie skorzystać.

Kobiety którym miesiączka nie stanowi przeszkód na drodze do przyjemności można tylko pozazdrościć – dlaczego? Dlatego że przechodzą okres dużo łagodniej a ból nie doskwiera im aż tak bardzo. A jeśli jeszcze odczuwają 100% przyjemności z takiego zbliżenia to znaczy że mają odpowiedniego partnera. Odpowiedniego czyli takiego, który akceptuje zbliżenia w te dni i go to nie obrzydza. Co więcej, zwraca uwagę na to jak się czuje i jest wyjątkowo delikatny i ostrożny. Odpowiedni, czyli jeśli kobieta powie „nie” to nie strzeli focha tylko zrozumie 🙂

Seks podczas miesiączki a bezpieczeństwo

Intymne zbliżenia podczas menstruacji niosą za sobą pewne ryzyko zachorowania na infekcje intymne, ponieważ kobieta jest bardziej na nie podatna. Również ginekolodzy potwierdzają że współżycie w te dni są mało higieniczne.
No i oczywiście – podczas okresu kobieta również ma szanse na poczęcie (znikome) ale ma. Jeśli kobieta ma nieregularne cykle tym bardziej może dojść do zapłodnienia!

Zalety i wady

 • Działa przeciwbólowo. Orgazm działa rozluźniająco ale może przyczynić się do intensywniejszego krwawienia.

 • Ciało jest bardziej wrażliwe na dotyk. Jedna kobieta może odczuwać podniecenie i chęć na pieszczoty a druga niekoniecznie, nie w głowie jej będą igraszki tylko wtulenie się w męskie ramiona.

 • Użycie prezerwatywy jest niezbędne. Ze względów higienicznych jak i bezpieczeństwa.

 • Wybór pozycji jest ograniczony. Szczególnie niewskazana jest pozycja na jeźdźca.

 • W takie dni nie każdy mężczyzna jest skory na miłosne igraszki.

 • Najlepsza zaleta – ponoć łatwiej osiągnąć orgazm 😉

Jak widzicie różnie to bywa – jedni są na tak a inni na nie. Jeszcze inni wybierają inną formę przyjemności. A ty, do której grupy należysz? 😉

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!

This article has 2 comments

 1. el koo

  Paulina, czy to Ty na tych zdjęciach :)?

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: