Recenzje

Niepokorna, Madeline Sheehan. Recenzja

Jeżeli zastanawiasz się po jaką książkę sięgnąć, żeby w końcu oderwać się od „Greyopodobnych” historii – Niepokorna – Madaline Sheehan będzie dobrym wyborem. Lektura szybka i mocna jak motocykle ze stajni Harley’a-Davidsona. Bo o to w tej w książce chodzi – szybką miłość i szybkie motocykle. Zapraszam do recenzji.

Niepokorna

Eva Fox. Wychowana wśród harleyowców, córka prezesa Srebrzystych Demonów – klubu motocyklowego. Jej życie od początku związane jest z tymi mechanicznymi bestiami. To nieodłączna część jej życia – zapach benzyny, bezdroża, wiatr we włosach. Niepokorna dla innych – z drobnym wyjątkiem…

Deuce West. Tak samo jak nasza bohaterka – wychowany wśród motocyklowej rodziny. Chce żyć szybko i mocno. Chodzący testosteron. Czy w parze on-motocykl znajdzie się jeszcze jedno miejsce dla drugiej osoby? Miłość może być piękna i słodka. W tym przypadku takiej nie znajdziecie. To opowieść o miłości, którą ciężko zdefiniować.

Bezdroża uczuć

Uczucie pomiędzy nimi można porównać do dwóch dróg. Czasem się one przecinają lecz pomiędzy nimi są suche w uczucia bezdroża. Tylko oni sami, w krótkich spotkaniach na seks i posplatane na szybko uczucia.

 Jeżeli się coś dzieje – to dzieje się dużo, przez co książka ma nierówne momenty i ciężko jest wczuć się w całą historię tej dwójki. Dodając do tego dość specyficzny język – w szczególności ten w stosunku do kobiet – mogę stwierdzić, że nie jest to łatwa do czytania lektura – lecz mimo wszystko warto.

Zakazany owoc

Eva wiedziała, że nie powinna zadawać się z tym mężczyzną. Jednak na nic był zakaz i upomnienia jej ojca. Przyciągało ją do szefa przeciwnego klubu motocyklowego. To było silniejsze. Pożądała go i pragnęła znaleźć się w jego ramionach. Przy nim.

Świat przedstawiony w książce to świat, w którym nie ma miejsca dla wrażliwych dziewczynek. To świat, w którym dominują mężczyźni, alkohol i seks. Tam nikt niczego nie obiecuje i nie planuje. To życie z dnia na dzień.  Jeśli myślisz że chociaż przez chwilę poczujesz się jak byś sięgnęła po Greyopodobną książkę – jesteś w błędzie.  To historia, która cię zniesmaczy ale pobudzi głód, który nie skończy się na ostatniej stronie, głód który popchnie cię do sięgnięcia po kolejną część.

 

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: