Bielizna jest jak nasza druga skóra. Nie ma chyba kobiety, która nie fascynuje się pięknymi koronkami przechodząc obok sklepów z bielizną. Kupować to jedno, a dbać to drugie. Zatem jak przedłużyć żywotność naszej intymnej garderoby?

1. Bielizna wykonana jest z delikatnych tkanin: satyna, koronka czy jedwab. Dlatego piorąc ją używaj tylko płynów przeznaczonych do takiego typu materiałów (najlepiej sprawdzają się przeznaczone do dziecięcych ubranek). Jeśli na metce jest znaczek, który mówi, żeby nie prać w pralce – nie rób tego, najlepiej wtedy prać ręcznie.

Pranie ręczne powinno wyglądać w następujący sposób: posortowaną bieliznę wg. kolorów namoczyć w wodzie, której temperatura wynosi ok. 30 stopni. Po jakimś czasie wypłukać w ciepłej wodzie i jeszcze raz, tylko w zimnej. Unikaj suszenia w suszarce, ponieważ niszczy tkaniny a także spowoduje ich skurczenie. Dobrze wykręć i rozłóż na płasko, aby zachować jej kształt.

2. Jeśli jesteś jednak bardzo zabieganą kobietą i nawet nie masz czasu nawet dopić kawy, to tym bardziej nie będziesz mieć czasu na ręczne pranie. Wtedy używaj woreczków (jeśli takich nie masz, mogą je zastąpić poszewki na poduszki). Dzięki nim unikniesz zdeformowania miseczek stanika i uchronisz resztę ubrań przed haftkami lub drutami, które tylko czekają, żeby się przyczepić do ulubionej bluzki. 😉 A, i nie zapomnij, aby ustawić niską temperaturę.

3. Prasowanie. Zdziwiona? Bieliznę również można i należałoby prasować. Pewnie myślisz „O czym ona pisze, przecież po co prasować bieliznę?!” Po to, że kiedy nasza bielizna będzie nie dokładnie wypłukana może nam zafundować wysypkę lub inne przykre doświadczenia. Prasowanie pomoże tego uniknąć.

4. Zaplamiłaś swoją ulubioną bieliznę, i co teraz? Pierwsza twoja myśl to zapewne – wyprać w wyższej temperaturze. Nie. To nie działa w ten sposób. Jeśli po namoczeniu w większej ilości detergentu plamy nie znikną, użyj odplamiacza. Nie mieszaj nigdy dwóch odplamiaczy razem – to nie wróży nic dobrego.

5. I ostatni, bardzo ważny punkt – przechowywanie bielizny. Jak ją przechowywać? Jeśli chodzi o biustonosze, przechowuj je tak, aby nie odwracać miseczek na lewą stronę, a układać jeden na drugim. Ta część garderoby lubi mieć swoją przestrzeń, więc odpowiednia będzie osobna szuflada, w której na pewno będzie im wygodnie. 😉
Jeśli chcesz cieszyć się swoją bielizną przez dłuuugi długi czas, dbaj o nią. Stosując się tych zasad, zachowasz jej piękny wygląd i formę. 😉

 

Podobne wpisy

Przeczytałaś? Oceń!
Autor

Napisz komentarz

%d bloggers like this: